CHP’nin Kapitalizm çelişkisi

CHP’nin Kapitalizm çelişkisi

Partisinin Antalya kampında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Çalışma koşulları Türkiye’de felaket. Bir işçinin alın terini vahşi kapitalizme nasıl teslim edebilirsiniz. Yeraltında, asansörlerde ölümler. Vahşi kapitalizmde emeğin sömürülmesi var.” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Ancak CHP’nin Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke’nin aynı kampta yaptığı sunum CHP’deki kafa karışıklığını bir kez daha ortaya çıkardı.

Gerçekgündem sitesi, CHP’li Böke’nin söz konusu sunumunu şöyle aktardı:

“CHP’nin kapitalizme uyumlu sosyal demokrat bir üretim modelini toplumun önüne koymasının şart olduğunu da belirten Böke, önümüzdeki günlerde buna ilişkin çalışmaların kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.”

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun “vahşi kapitalizm” şeklindeki yorumuna karşılık, Ekonomiden Sorumlu Başkan Yardımcısı “Kapitalizme uyum sağlamalıyız” diyor.

Peki hangi ifade CHP’nin gerçek politikasını yansıtıyor?

Partinin bir fikir birlikteliği olmadığı algısı, bu çelişkili ifadelerle bir kere daha tescillenmiş oldu.

 

 

 

 

Odatv.com


İlgili yazılar

IŞİD Alevi köyünü bastı

Suriye’de Esad’a karşı savaş ilan eden ve Türk hükümetinin de desteklediği El -Kaide bağlantılı dinci IŞİD terör örgütü Humus’ta alevi köylerini bastı ve çok sayıda insanı öldürdü.

AKP Bahçeli’yi öldürtmek için Tunceli’ye gönderdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun  MHP lideri Devlet Bahçeli’ye Van’a git çağrısı akılları karıştırdı. Kulislerde Davutoğlu’nun Bahçeli’yi “öldürtmek istediği” konuşuldu. Demokratik Bölgeler

KHK’lar İle Devlet Çökertiliyor

Türk Ceza Hukukcusu Galatasaray eski Başkanı Prof. Dr. Duygun Yarsuvat Cumhuriyet gazetesini ziyaret etti. Yarsuvat daha sonra yaptığı açıklamada  KHK’lar

Bir Cevap Yazın