CHP’liler partiye sahip çıkmak için 4 mayısta Ankara’da olacak

CHP’liler partiye sahip çıkmak için 4 mayısta Ankara’da olacak

Daha güçlü CHP için işgal etme, sahip çık’ toplantısı 4 Mayıs’ta Ankara’da. CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı ve PM eski üyesi Ayhan Yalçınkaya daha güçlü bir CHP ve seçim sonuçlarının objektif bir tutumla değerlendirilmesi için işgal etmek değil sahip çıkmak anlayışıyla 4 Mayıs’ta Ankara’da bir toplantı gerçekleştireceklerini açıkladı: İşte Yalçınkaya’nın o açıklaması:

“Yeni Türkiye” diye anlattığı yeni bir devlettir artık.Rejimi başka, kurumları başka, hukuku başka, eğitim düzeni başka ve burşuvazisi başka bir devlettir.Cumhuriyetin demokrasiyle biraradalığıdıryıkılan.Cumhuriyeti de sevmemektedir, demokrasiyi de..

4+4+4 budur. Anayasa değişikliği budur. Cemaatle kavgası budur.Anayasa mahkemesiyle kavgası budur.Yeni bir devlet kurmak istenmektedir ve o yeni devlette “ötekilere” yer yoktur. O yeni devlet “üniter” değildir. O yeni devlet “Laik” değildir.O yeni devlette karar alıcı tek başına “zat-ı devletleridir”.

Yerel seçimden başarıyla çıkmak daha da şımartmış, pervasızlaştırmıştır.Buna karşı çıkacak “hukuk” yoktur.Buna karşı çıkacak “ordu” yoktur.Buna karşı çıkacak “basın” yoktur. Geriye kalan tek muhalif güç devrimci geleneğin mirasçısı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Daha güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi bu gidişatı tersine çevirir ve bu ülkenin değerlerine tepeden bakanları, tepetaklak edebilir.

Daha güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi için, seçimleri “objektif” olarak değerlendirmek için, iktidar yollarını tartışmak için, işgal etmek için değil, sahip çıkmak için, 4 Mayıs’ta Ankara’da buluşuyoruz.
Bu bir “makam” kavgası değil,bir “vatan” kavgasıdır…


İlgili yazılar

Tecavüz et, evlen, serbest kal

TBMM’de Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülürken; AKP’li 6 milletvekili gece yarısı tecavüzcüleri hapis

Vatandaşlık için rüşvet isteyen devlet!

Danimarka Parlamentosu, göçmenlerin ziynet eşyalarına el konulmasına imkan veren tartışmalı yasa tasarısını görüşüyor. Tasarının onaylanması halinde, Danimarka yetkilileri, mültecilerin ülkeye

Köylülerden Yeşilyol’a geçiş yok

Doğu Karadeniz’de 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak 2 bin 600 kilometre uzunluğundaki Yeşil Yol Projesi için başlatılan protesto eylemi sürüyor.

Bir Cevap Yazın