Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan çıldırdı!

Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan çıldırdı!

AKP’nin Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin-İsrail, IŞİD ve Ortadoğu’daki Türkiye politikalarının  eleştirilmesine  çok sert tepki gösterdi.  Erdoğan “Türkiye’de İsrail zulmüne ses çıkarmayacak bir başbakan, cumhurbaşkanı istiyorlar. Gazze için susacak, mazlumlar için susacak, hukuksuzluklar için susacak bir Türkiye istiyorlar. Gezi olaylarını inanın bunu için yaptılar. 17-25 Aralık operasyonunu bunun için yaptılar. Şimdi de monşer bir adayla bunu başarmak istiyorlar. Türkiye bu kirli operasyonlara geçit vermeyecek. Bunu böyle biliniz. Türkiye’ye artık kimse gündem dayatamaz. Türkiye’ye artık hiç kimse istikamet çizemez. Türkiye her zaman tam bağımız bir ülkedir, her zamanda da öyle kalacaktır” dedi.
Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında düzenlenen mitinge katıldı. Burada yaptığı konuşmaya Mersinlileri selamlayarak başlayan Erdoğan, 4 ay sonra Mersinle kucaklaştığını ve Türkiye Başbakanı olarak Türkiye’nin 81 ilini defalarca ziyaret etiğini anımsatarak, “12 yıl içinde 100’e yakın ülkeye gittim. Bazılarına defalarca gittim. Toplam 300’ün üzerinde ziyaret yaptım. Oralarda resmi temaslarda bulundum. Bütün bu seyahatlerle birlikte Türkiye’yi güçlendirmek için Türkiye’yi büyütmek için gece gündüz çalıştık” dedi.

“MAZLUMLARLA İLGİLENDİĞİMİZ İÇİN RAHATSIZLAR”

Kendilerinin Suriye’deki, Irak’taki ve Filistin’deki mazlumlarla ilgilenmelerinden muhalefetin rahatsız olduğunu belirten Erdoğan, “Şimdi çıkmışlar, CHP, MHP ve onların monşer adayı bizi sadece Arap halklarına destek vermekle itham ediyorlar. Neymiş? ‘Türkmenleri unutuyormuşuz.’ Elinize, dilinize dursun be. Irkçılık bu, ırkçılık. Mazlumun rengi olur mu? Mağdurun rengi olur mu? Mazlumun dinin, mezhebinin derisinin renginin ne önemi var. Bunlar devekuşu gibi kafalarını kuma gömmüşler, kendileri karanlık içinde kalmışlar, dünyayı da karanlık zannediyorlar. Bakın 12 yıllık iktidarımız süresince, bütün mazlumlara el uzattık” değerlendirmesinde bulundu.

İsim vermeden İhsanoğlu’nu eleştiren Erdoğan, “CHP ve MHP’nin bu monşer adayı kısa süre içinde partilerine uyum sağladı. Daha sahalara çıkalı bir ay olmadı. Maşallah yalanın biri bin para. İftiranın biri bin para. 1 ay içinde defalarca yalanlar söyledi. Yalan söylemeye de devam ediyor. Ben bu monşerin yalanlarının, iftiralarının peşine düşecek değilim. Kendisini zaten muhatap da almıyorum. ‘Türkiye Gazze’de hiçbir şey yapmıyor’ çıkıyor, ‘Gazze’yi bırak Türkmenlere bak’ diyor. Bir yandan İsrail zulmüne çanak tutuyor, bir yandan da tam partisi CHP gibi MHP gibi ırkçılık yapıyor. İki dönem genel sekreterlik yaptı, kendisine böyle bir fırsat verildi geride ismini bile bırakamadı. Burada bizim Gazze mücadelemize saldırarak İsrail zulmüne gereken desteği veriyor. Türkiye’de İsrail zulmüne ses çıkarmayacak bir başbakan, cumhurbaşkanı istiyorlar. Gazze için susacak, mazlumlar için susacak, hukuksuzluklar için susacak bir Türkiye istiyorlar. Gezi olaylarını inanın bunu için yaptılar. 17, 25 Aralık operasyonunu bunun için yaptılar. Şimdi de monşer bir adayla bunu başarmak istiyorlar. Türkiye bu kirli operasyonlara geçit vermeyecek. Bunu böyle biliniz. Türkiye’ye artık kimse gündem dayatamaz. Türkiye’ye artık hiç kimse istikamet çizemez. Türkiye her zaman tam bağımız bir ülkedir, her zamanda da öyle kalacaktır” ifadelerini kullandı.

“SONUNA KADAR DEVAM EDECEĞİZ”

Tek millet, tek vatan, tek bayrak ve tek devlet vurgusu yapan Erdoğan, “Paralel devlet yok. Devletin içinde devlet yok, sadece Türkiye Cumhuriyeti devleti var. Şimdi bu paralel devletin aktörleri ortaya çıkmaya başladı. Başbakanı dinleyenler ortaya çıkmaya başladı, bakanları dinleyenler ortaya çıkmaya başladı, uluslararası görüşmeleri dinleyenler ortaya çıkmaya başladı. Dışişleri Bakanlığı’ndaki toplantıda bakanımı ve ilgili arkadaşları dinleyenler ortaya çıkmaya başladı. Sonuna kadar devam edeceğiz. Bunların okullarında çocuklarını okutanlar varsa alsın, bunların dershanelerinde çocuklarını okutanlar varsa alsın. Sakın ha bunlara teslim etmeyin. Buna dikkat edin” dedi.


İlgili yazılar

Hükümet Adli Yıl açılışını protesto etti

Yargıtay Başkanı Ali Alkan  yargının bağımsızlığına gölge düşüren uygulamaların alanen  yapıldığını söyledi. Hükümetin protesto ettiği Adli Yıl açılış törenine TBB

AKP ile CHP arasındaki öngörüşme başladı

AKP ile CHP arasındaki  koalisyon öngörüşmeleri başladı. AKP adına Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, CHP adına ise Parti Sözcüsü

Sular akar doldurur (video)

Sanatçı özgürdür, bağımsızdır, yaratıcıdır. Öyle olduğu için zaten sanatçıdır. Toplumun genelinden farklıdır. Ortalamanın üstündedir. Bu nedenle acı çeker, sessiz kalmaz,

Bir Cevap Yazın