CUMHURİYET İÇİN SANDIK BAŞINA

CUMHURİYET İÇİN SANDIK BAŞINA

Tansel Çölaşan yazılı açıklamasında son 11 yıllık iktidar döneminde; işçinin, emekçinin iş güvencesi ve sendikal haklarının tırpanlandığını, vatandaşların yoksulluk içinde sadakaya muhtaç edildiğini, toprakların, sanayi tesislerin, milli bankaların yabancılara satıldığını, eğitimde bilimsellikten uzaklaşıldığını, demokratik hakların kullanılması engellendiğini iddia etti.
ADD Başkanı Çölaşan, 2011 milletvekili genel seçiminde yüzde 16’ya karşılık gelen yaklaşık 8 milyon seçmenin sandığa gitmediğini hatırlatırken, “Sandığa gitmeyen seçmenin oyu, mevcut seçim sistemimiz gereği seçimden birinci çıkan partiye yaramaktadır. Bu nedenle, sandığa giden ve oyunu dikkatli kullanan her seçmen ülkemizin geleceğini doğrudan etkilemektedir. Oyu çok değerlidir. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, tüm seçmenleri; Cumhuriyetimiz, özgürlüklerimiz ve çağdaş-laik-demokratik Türkiye için, 30 Mart’ta sandığa gidip oy kullanmaya çağırıyoruz” dedi.
Gençlerin gösteri hakkını kullanırken, gaz fişekleriyle veya dövülerek öldürüldüğünü, son sosyal medya yasağında olduğu gibi kişi hak ve hürriyetleri baskı altına alındığını, iktidarda olanlar ile yakınlarının, yolsuzluk ve rüşvetten yargıya düştüğünü, yargı ele geçirilip istenilen kararlar çıkartıldığını kaydeden Çölaşan, “İktidar, yerel seçimleri kaybetmemek için yolsuzlukların üstünü örtme çabasını sürdürmektedir. Yolsuzluk ve rüşvet ilişkileri açığa çıkmış, halka hizmet etmek yerine kendilerini zenginleştiren bir iktidarın, hiçbir yerde yerel seçimleri kazanabilme olasılığı kalmamalıdır. İktidarın yerel seçimleri kazanması halinde; cumhuriyet, demokrasi ve özgürlükler bakımından yıkıcı sonuçlar doğurması beklenmelidir. Ülke, baskı rejimi ile idare edilen bir diktatörlüğe dönüşebilecektir. Halkımız; cumhuriyetin, demokrasinin ve özgürlüklerinin tehlikede olduğunu görmüştür. Daha büyük pişmanlıklar yaşamamak için 30 Mart’ta bunlara sahip çıktığını da göstermelidir” dedi.


İlgili yazılar

AYM: BAŞBUĞ’UN HAKLARI İHLAL EDİLDİ

Anayasa Mahkemesi, Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un hakkının ihlal edildiğine karar verdi. Yüksek Mahkeme, Başbuğ’un tahliye başvurusunu yerel mahkemece etkili bir şekilde incelenmeden reddedilmesi ve mahkumiyete ilişkin gerekçeli kararın açıklanmaması nedeniyle kişi hürriyeti ve güvenliğine ilişkin haklarının ihlal edildiğine hükmetti.

O gazete ve televizyonlar batıyor

Polis zoruyla İpek Medya Grubu’na giren kayyumlar, hukuksuz şekilde el konulan gazete ve televizyonların marka değerini 10 günde yere serdi.

En çok ağrı çekenler nerede yaşıyor?

Türk Nöroloji Derneği  ve Türk Eczacılar Birliği’nin yaptığı ortak çalışmada ağrıdan en çok şikayet edenler batı bölgelerinde yaşayanlar olduğu ortaya

Bir Cevap Yazın