Davutoğlu: HDP çıksın ihanet desin

Davutoğlu: HDP çıksın ihanet desin

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada  “3 Kasım 2002’de AK Parti güneşi doğdu. Bu güneşin aldığı mesafenin idrakini yapmalıyız. Devletlerin yükselişinde 12 yıl çok da uzun bir süre değil. 3 Kasım 2002’den önce milli irade vesayet altındaydı. 28 Şubat’ın gölgesindeydi. Eski Türkiye’de insanlar dışlanıyordu, tehdit olarak algılanıyordu ama artık herkes özgürlüğe sahip oldu. Kimse bu özgür ülkede düşüncesi, kıyafeti ve inancı yüzünden dışlanmayacak” dedi.

Eski Türkiye’nin IMF kapısında faizleri ödemeye çalışan bir ülke olduğunu ifade eden Davutoğlu “Şimdi Türkiye bırakın namerdi merde bile boğun eğmeyecek. Eski Türkiye ekonomide faiz ödemelerini yapmaktan acizdi. Grup toplantılarınızda bir kez de eğer AK Parti’nin ekonomi politikaları kötüyse iyi çözümleri siz anlatın. Paralelci vesayet sahiplerinin tek umudu Türkiye’nin kaosa sürüklenmesi ama o beddualar hiçbir zaman bu güneşin yükselmesini engelleyemeyecek. İstihdam rakamlarına baktığımızda, son bir yılda çok iyi düzeyde arttı. Bütün Avrupa’da istihdam rakamları azalırken, Türkiye’de bu rakamlar artıyorsa, bu bizim ülke kaynaklarını çok iyi kullandığımızı gösterir. Bizim dönemimizde, ülkenin dar kaynaklarından mucizeler gerçekleştirildi, halkın hizmetine sunuldu” diye konuştu.

MHP ve CHP liderinin  halkın karşısına çıkamadığını iddia eden Davutoğlu  Kılıçdaroğlu’nun aynayla konuştuğunu  ifad etti.

Başbakan Davutoğlu  ekonomide yeni planların perşembe günü açıklanacağını sözlerine ekledi

Davutoğlu şöyle devam etti:

Doğu ve Güneydoğu Anadolu yatırımların artmasının sebebi çözüm sürecidir. Terörü sonlandırmak önemli bir hedef ama asıl kaynağı ülkede aidiyet duygusunu güçlendirmektir. Ezelde kardeş olan bu medeniyetin insanlarını gelecekte de kardeş olmasını istiyoruz. Bu tarihi kardeşliğin ebediyete kadar sürmesi ve cumhuriyet idealinde birleşmeleri için çözüm sürecini başlattık. HDP çıksın kendi çözüm süreci perspektifini ortaya koysun istedik. Cumhurbaşkanı seçiminden sonra da yaptığımız ilk iş çözüm süreci toplantısı oldu. Cevap ne oldu? 6-7 Ekim’de eşkiyalıklarını ortaya çıkardılar. Bu ülkede barış isteyen 77 milyon vatandaşımız adına bu süreci yönetiyoruz.

“HDP ÇIKSIN İHANET DESİN

HDP ve CHP zulümde beraberler. Esed’i desteklemekte beraber. Şimdi onlara çağrımız açıktır. Siyasi parti olarak davranılarsa tabi ki çözüm sürecinde bizim muhatabımızdır dediğimde alınmışlar ama kusura bakmasınlar şiddeti mazur gördükleri zaman siyasetin dışına çıkarlar. 6-7 Ekim’de yapılanlar çözüm sürecine ihanettir desinler. MHP ve CHP’ye de bir kez daha sesleniyorum, Türkiye’nin birliğini korumak Ankara’da oturmakla olmaz, alana inin alana! Bakalım Bahçeli 2015 seçimlerinde adım atmadığım toprak kalmadı diyebilecek mi? İşte vatanın birliği böyle savunulur.


İlgili yazılar

CHP’nin PM Toplantısı Kararı Açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Antalya’da yapılan Parti Meclisi toplantısında  “Yargı bağımsızlığı, dış politika, eğitim, ekonomi ve toplumsal barış” başlıklı beş temel

BAKANLIKTA CİNSEL TACİZ SORUŞTURMASI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, haklarındaki ihbar ve şikâyetler nedeniyle, hakaret, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ve cinsel taciz gibi suçları sosyal

Bahçeli’den şairane twitler!

Doğa yeşilleniyor, umutlar baharla çiçekleniyor. Mektupçu Agâh ne hoş, ne hisli, ne manalı söylemiş: “Bahar, ağaçların gelinlik mevsimidir.” Bahar doğanın

Bir Cevap Yazın