Davutoğlu: Kılıçdaroğlu devleti gazetelerden öğreniyor

Davutoğlu: Kılıçdaroğlu devleti gazetelerden öğreniyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu  “Ben devleti daha iyi bilirim” diyen CHP lideri  için  “Devleti gazetelerden öğreniyor. Gazete kültürüne dayalı bir devlet anlayışı var. Bir ithamda bulunuyorsunuz MİT Müsteşarlığıyla ilgili, o ithamı ispat görevi sizin üzerinize düşer. Nereden geliyor bu itham biliyor musunuz? Hala bir rövanş peşindeler. Çatı adayını kimler belirledilerse veya CHP’nin önüne kimler dikte ettiyse, aynı kesimler şimdi ‘MİT’e saldır’ diyorlar” diye eleştirdi.

Partisinin Şanlıurfa’da genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Davutoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kayınvalidesinin vefat haberini aldığını ve ondan sonra da şu ana kadar Kılıçdaroğlu ile ilgili herhangi bir eleştirel cümle kurmamaya özen gösterdiğini belirtti.

Siyasete bir seviye, karşılıklı bir saygı getirmek gerektiği görüşünü tekrarlayan Davutoğlu Kılıçdaroğlu’nun  bu tür çağrılara kapalı olduğunu iddia etti.  Kılıçdaroğlu’nun kendisini kitlesi nezdinde tatmin edebilmek ve partiden ayrılanları itham edebilmek için, “CHP’nin iktidar olamayacağına inananlar partiyi terk etsin” dediğini anımsatan Davutoğlu, “Kendisinin de inandığını zannetmiyorum, böyle bir kriter koyacaksa önce kendisinin kapıdan çıkıp gitmesi gerekecek” dedi.

“Bir anket yapılsın Türkiye sathında, CHP’nin iktidara geleceğine inanan kimse çıkar mı?” sorusunu soran Davutoğlu, şunları söyledi:

Kılıçdaroğlu, sadece tek parti geçmişi değil, yakın geçmişiyle de yüzleşemeyen Kılıçdaroğlu, bize meydan okumaya kalkıyor. Tunceli’de, Dersim’de oradaki kardeşlerimizle kucaklaştık, emin olunuz Şanlıurfalılar, ben her birine teşekkür ediyorum. Gerek cemevinde, gerek sokaklarda, gerek kongremizde gördüğümüz hava dolayısıyla… Milletimizin birliğine, beraberliğine güvenim bir kez daha arttı. Patnos’a gittiğimde AK Parti kadrolarında tek bir nebze tereddüt hali görmedim. O vandalizmle belediye binamız yakılmıştı, birçok tahribat yapılmıştı ama AK Parti neferlerinde tek bir tereddüt görmedim. Hepsini alınlarından öpüyorum.”

TUNCELİ’DE TEPKİ GÖRMEDİK

Tunceli’de de AKP’li olsun olmasın hiç kimsenin gözünde nefret hali görmediklerini belirten Davutoğlu, “Hep ışıltı, hep tebessüm, hep güleryüz, hep kucaklama hissi… Sayın Kılıçdaroğlu, Tunceli’ye gitmişken bari bu özelliği alıp gelseydi, Hak Muhammed Ali yolundaki muhabbet dilini alıp gelseydi ama böyle taziye günlerinden hemen sonra bile açık ve son derece çirkin ifadelerle siyaset yapmaya devam ediyor. Bizim çağrımıza kulak kapatıyor” diye konuştu.

 


İlgili yazılar

CHP’nin sert yanıtı sosyal medyayı salladı

CHP Sözcüsü Haluk Koç’un Erdoğan’a yönelik sert sözleri sosyal medyayı salladı. Seçim hükümetinde yer almayacaklarını açıklayan CHP Sözcüsü Haluk Koç

Bahçeli: Hani İsrail’e katil diyordunuz!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli bir toplumu içten içe çürüten en ağır sorunun rüşvetle birlikte haramın açıktan

Tezcan’dan aday başvuru tanıtımı ( video haber)

Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 2015 Genel Seçimi için aday adayı başvurularının yapılacağı alanları basına tanıttı. Yönteme

Bir Cevap Yazın