Davutoğlu: O Silahlar Türkmenlere gidiyordu

Davutoğlu: O Silahlar Türkmenlere gidiyordu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da düzenlediği Miting’de Cumhuriyet gazetesinin gündeme getirdiği MİT TIR’larıyla ilgili haberi doğruladı. Davutoğlu “Evet, hiç çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Bayırbucak Türkmenleri’ne gidiyordu. Dibimizde bir savaş olacak, orada da Türkmen kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Kürt kardeşlerimiz katledilecek; biz de seyredeceğiz öyle mi?” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet’in yayımladığı MİT TIR’ları haberleriyle ilgili olarak hükümeti eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye seslenerek, “Devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz. Bu casusluktur” diye konuştu.

Davutoğlu “Bir devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz. Bu casusluktur. İki, siz her yerde Türkmenlere sahip çıkalım derken, bu hükümet Türkmenlere yardım götürürken başına bu işler geldi. Tekrar söylüyorum, o yardımlar Bayırbucak Türkmenlerine gidiyordu. Bu mu Türkiye? Seçime giderken bunu yayımlayanlar kirli bir oyunun içindeler. Türkiye’yi uluslararası topluma şikayet ederek suçlu duruma düşürmek istiyorlar. Onlara yaranabilirler de mazlum Suriye halkına bunu anlatabilirler mi? Suriye ya da Irak’ta kim zulme maruz kalırsa, nasıl ki Müslümanlar Çanakkale’ye geldiyse, hiçbir mazlumu yalnız bırakmayacağız. Kılıçdaroğlu hesap versin, Esad için şarkı besteleyen, bir örgütün parçası olan birini listebaşı yaptılar. Hatay, bize Gazi Mustafa Kemal’in emanetidir, kimseye dokundurtmayız” dedi.

 


İlgili yazılar

AKP’lilere göre din adamlarının yarısı İslamı temsil etmiyor

MetroPOLL şirketinin yaptığı araştırmaya göre AKP seçmeninin yüzde 56’sı Charlie Hebdo saldırısının yabancı istihbarat tarafından yapıldığını düşünüyor. MetroPOLL şirketi, “İslam algısı”

CHP Konvoyuna Silahlı Saldırı

CHP lideri Kılıçdaroğlu Ardanuç belediyesi yeni hizmet binasını açmak için uçakla Kars’a gitti. Heyet buradan otobüslerle Şavşat’a geçti. Şavşat’ da 

Türkiye, Katar ve Arabistan anlaşmış!..

Wikileaks sitesinin kurucusu Julian Assange, hafta sonu Rus televizyonuna verdiği demeçte; Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar’ın 2012 yılında gizli bir

Bir Cevap Yazın