Davutoğlu: O Silahlar Türkmenlere gidiyordu

Davutoğlu: O Silahlar Türkmenlere gidiyordu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da düzenlediği Miting’de Cumhuriyet gazetesinin gündeme getirdiği MİT TIR’larıyla ilgili haberi doğruladı. Davutoğlu “Evet, hiç çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Bayırbucak Türkmenleri’ne gidiyordu. Dibimizde bir savaş olacak, orada da Türkmen kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Kürt kardeşlerimiz katledilecek; biz de seyredeceğiz öyle mi?” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet’in yayımladığı MİT TIR’ları haberleriyle ilgili olarak hükümeti eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye seslenerek, “Devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz. Bu casusluktur” diye konuştu.

Davutoğlu “Bir devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz. Bu casusluktur. İki, siz her yerde Türkmenlere sahip çıkalım derken, bu hükümet Türkmenlere yardım götürürken başına bu işler geldi. Tekrar söylüyorum, o yardımlar Bayırbucak Türkmenlerine gidiyordu. Bu mu Türkiye? Seçime giderken bunu yayımlayanlar kirli bir oyunun içindeler. Türkiye’yi uluslararası topluma şikayet ederek suçlu duruma düşürmek istiyorlar. Onlara yaranabilirler de mazlum Suriye halkına bunu anlatabilirler mi? Suriye ya da Irak’ta kim zulme maruz kalırsa, nasıl ki Müslümanlar Çanakkale’ye geldiyse, hiçbir mazlumu yalnız bırakmayacağız. Kılıçdaroğlu hesap versin, Esad için şarkı besteleyen, bir örgütün parçası olan birini listebaşı yaptılar. Hatay, bize Gazi Mustafa Kemal’in emanetidir, kimseye dokundurtmayız” dedi.

 


İlgili yazılar

Çırak başbakan hükumet etmeyi bilmiyorsun!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Ey çırak Başbakan, Hükümet etmeyi bilmiyorsun… Anlaşılan, o koltuk abine çok büyük geldi.

Çankaya’nın simgesel konumu tartışmaya açılmamıştı

Türkiye Cumhuriyeti, işgali yaşamış, savaşlardan yorulmuş, halkı parçalanmış Osmanlı İmparatorluğu’nun enkazından doğdu. Türk milletinin kalbinden, vicdanından doğan ve esin alan

Pervin Buldan’ın intikam Twiti

Pervin Buldan’dan şok tweet Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, ayağı kırılan eski başbakanlardan Tansu Çiller ile ilgili bir

Bir Cevap Yazın