CHP’li Tekin : Davutoğlu teskereyi iyi okumalıydı

CHP’li Tekin : Davutoğlu teskereyi iyi okumalıydı

CHP Genel  Sekreteri Gürsel  Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Suriye tezkeresi konusunda bir hafta içinde CHP’nin dediğine geldiğini vurguladı, “Aslında Başbakan bizi daha iyi dinleyip, anlayıp tezkere TBMM’de görüşülürken keşke CHP’nin yaptığı gibi hayır oyu kullansaydı” dedi.

Gürsel Tekin, CHP’nin tezkereye itirazının Başbakan’ın CNN International kanalındaki sözleriyle haklı çıktığını belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

”CHP olarak sadece ve sadece İŞİD’i ve PKK’yı hedefleyen bir yetkiyi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne vermeye hazır olduğumuzu defalarca açıkladık. Ama önümüze son dakikada konulan ve oldu bittiye getirilmek istenilen tezkerede İŞİD’den başka her türlü hedef ve hayal söz konusuydu. AKP tezkeresini bu sebeple kabul etmedik. Bir hafta geçmeden bakıyoruz, Başbakan bir ABD kanalında dilinin altındaki baklayı çıkartıyor, ‘Eğer ABD Esat’ı devirmeyi kabul ederse, Türk askerini Suriye’ye sokarız’ diyor.

Suriye’ye savaş ilan etti

Hani bu tezkere sınırlarımızı, vatandaşımızı, savaş mağdurlarını  İŞİD’e ve teröre karşı koruma amaçlıydı. Başbakan itiraf ediyor ki, bu bir savaş tezkeresi.  Başbakan kendisini tutamadı TV’de naklen Suriye’ye savaş ilan etti.

 İnsanlık suçu işleniyor

Başbakan elinde tezkeresi olan biteni izliyor, kendisini ve ülkesini burnumuzun dibinde işlenen insanlık suçuna ortak ediyor. Türkiye ne böyle bir başbakanı, ne de böyle bir yönetimi hak etmiyor. Lafa gelince naralanıp mangalda kül bırakmayanlar, tankları aynı hizaya dizip, namlulularını sağa sola çevirip medyaya poz vermeyi kahramanlık sanıyor, öyle satıyor. CHP iktidarı huzur ve refah getirecek bu ülkeye…Yarından itibaren Manisa’dan başlayarak meydanlardayız, sokaklardayız, evlerinize ziyaretçi geliyoruz. Ülkenin ve milletin sahipsiz olmadığını, AKP’siz çözümün nasıl olacağını anlatmaya geliyoruz. Halkımızı yarınki  Manisa Mitingine bekliyoruz.’’ diye konuştu.


İlgili yazılar

Vali soruşturma izni vermedi, savcılık takipsizlik verdi

Yaptığı açıklamalarla çok tartışılan Samsun Müftüsü, devlet tarafından el birliğiyle korundu. Savcı takipsizlik verdi, Vali soruşturma izni vermedi.  “Kadınlı-Erkekli horon

Erdoğan: Mazlumun yanında duracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kobani eylemleri sonrasında yaşananların vandallık olduğunu belirterek  “TBMM inşallah Salı’dan sonra yeni yasal düzenlemeleri gerçekleştirerek, hükümet idari tedbirleri

Çetin: İhanet projesini başlatan erdoğan’dır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin Tayyip Erdoğan’ın terörle mücadeledeki yetersizliği bürokratlara bağlayan açıklamasının korkunun tezahürü olduğunu söyledi. Çetin yaptığı

Bir Cevap Yazın