Davutoğlu’na Kerbela göndermesi

Davutoğlu’na Kerbela göndermesi

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Alevilere sıcak mesajlar veren Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sosyal medya aracılığı ile eleştirdi.

CHP’li Hüseyin Aygün, Alevilere  mesajlar veren Başbakan Ahmet Davutoğlu’na karşı ağır ifadeler kullandı.

CHP’li Aygün, twitter hesabına “Davutoğlu’nun Yezitleri IŞİD, ÖSO, El Nusra’dır. Kerbelaları ise Halep, Kerkük, Amerli, Musul, Kobani, Lazkiye’dir. AKP Emevi’ye fark attı..

Davutoğlu coşmuş, ‘Dersim modern Kerbeladır’ da demiş. Bugünkü Kerbela da senin 2 bin TIR silahla donattığın IŞİD’inin dolaştığı her yerdir!

Hacı Bektaş Türbesi ve Mevlana Müzelerine girişin ücretsiz hale getirileceğini müjdeleyen Davutoğlu, herhangi bir mezhebi tahkir ediyorsa Din Kültürü ve Ahlak dersinin kaldırılmasını önerdi.

Dersim adına alevilerden özür dilediklerini de belirten Davutoğlu’nun açıklamaları Aygün’ü adeta çileden çıkardı.

Twitter hesabından açıklama yapan Aygün, yapımı devam eden 3. köprünün adını hatırlattı.


İlgili yazılar

AKP Atatürk Resminden Rahatsız Oldu!

TBMM’de ikinci kez Abdülhamit resim sergisi açan TBMM Atatürk’ün Mareşal Üniformalı resminin kulise konulmasından rahatsız oldu. 15 Temmuz’daki bombalı saldırıda

Ekmeleddin İhsanoğlu Sakarya’da

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, iftar programına katılmak üzere geldiği Adapazarı’nda, TEM gişelerinde kendisini bekleyen yaklaşık 300 kisi tarafından karşılandıktan

CHP’den orantısız zeka örneği!

AKP’deki oyların düşme trendine girmesiyle birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP’den kaçan milliyetçi oyları tutabilmek için kendi başlattığı çözüm sürecini eleştirmeye başladı.

Bir Cevap Yazın