Demirtaş: AKP ile hiç bir şekilde işbirliği yok!

Demirtaş: AKP ile hiç bir şekilde işbirliği yok!

HDP Eş başkanı Selahattin Demirtaş AKP ile hiç bir şekilde  iktidar işbirliği yapmayacaklarını açıkladı. Demirtaş Malatya’da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada Cumhuriyet gazetesinde yer alan bir haberde “HDP’nin AKP’yi destekleceği” iddiasına yer verildiğini anımsatarak “Ne dışarıdan ne de içeriden AKP ile hiç bir şekilde işbirliği yapmayacağız. Biz ancak AKP’nin burnunu sürtmek isteri” dedi. Demirtaş, Erdoğan ve Davutoğlu’nun kendisine “Kafir dediğini” belirterek, “Diyanet işleri başkanına soruyorum. Bir müslüman’a kafir diyen dinden çıkmış mıdır çıkmamış mıdır? öğrenmek istiyorum” diye konuştu.

Konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanısıra AKP kurucularının  Cumhurbaşkanı tarafından ezildiğini savunan Demirtaş şunları söyledi:

Eminim Ahmet Hoca akşam başını yastığa koyduğunda ‘iyi ki HDP’ var diyordur. Çünkü biz onların da garantisiyiz. Ne diyor cumhurbaşkanı bize hakaret mitinglerinde ‘Meydanı boş mu bırakacağım’. Meydan boş değil. Ahmet hoca var.  Yok olmaz diyor. Biz Ahmet Hoca’yı ezdirmeyeceğiz. Eğer başkan olursa Ahmet Hoca’ya  rahat yok.Onun için  Başkan yaptırmayacağız. Rahat olsun ahmet Hoca  bizim kültürümüzde ezilene sahip çıkmak var.vallahi Seni kurtaracağız Ahmet Hoca.Biz onu başkan yaptırmazsak sen de o zulümden kurtulursun memleket millet de.AKP kurucularına sesleniyorum. Sayın gül, inanıyorum o da bize oy verecek. AKP’nin kurucuları 13 yıldır onun zulmünü görüyor. Çünkü onda vefa yok. kadir Kıymet bilmek yok. arkadaşlarını yoldaşlarının sırtına basa basa, eze eze saraya çıktı. işte bu nedenle AKP’yi de kurtaracağız.

Bizim üç dakika televizyonlarda görünmemize tahammül edemiyorlar. 600 televizyonda sürekli canlı yayın yapıyorlar. gelin iki saat bütün danışmanlarını al tartışalım. ondan sonra bir daha miting yapmayacağım. Söz veriyorum.

Bunların sürekli yalan ve iftiraları üzerinden, partime ve bana çirkin bir kampanya yapıp  bizi yıpratacaklarını sanıyorlar. er yerde parti teşkilatımıza saldırıyorlar., bombalıyorlar, yakıyorlar yıkıyorlar. 3. gün oldu. adana ve Mersin teşkilatlarımızın bombalanmasını henüz kınamış değil.  HDP’nin havaya uçurulmasını istiyordur. Eminin HDP havaya uçurulur da kurtulurum diye düşünüyordur.

Kaç gündür Diyanet işleri Başkanlığına soruyorum. Bu adam bana kafir diyor. Bir Müslümana müslüman değilsin diyen dinden çıkıyor mu çıkmıyor mu. Diyanet işleri neden cevabını vermiyor. Bu cumhurbaşkanı ve başbakan Dinden çıktılar mı çıkmadılar mı. Öğrenmek istiyorum.

 


İlgili yazılar

Suud’lar açısından Yemen operasyonu sonun başlangıcı mı?

Dr.Mehmet Ali EDİBOĞLU Hatay Milletvekili Son günlerde, Yemen’deki Şii Husi tehdidine karşı Suudi Arabistan öncülüğündeki Körfez ülkelerinin Yemen Operasyonu dünya

“AOÇ’de adaletten kaçış yok”

Atatürk Orman Çiftliği’nde inşa edilen Kaçak Saray’a yürütmeyi durdurma kararına imza atan 5. İdare Mahkemesi heyetinin görev yeri değiştirildi. Atatürk

Kömür kullananlar bu haberi okumalı

Zonguldak’ta, özel kömür ocağı şirketleri, Torba Yasa’nın yürürlüğe girmesinin ardından artan maliyetler nedeniyle taşkömürüne yüzde 10 zam yaptı.  Havzada

Bir Cevap Yazın