Demirtaş: Allah gözünü doyursun Erdoğan

Demirtaş: Allah gözünü doyursun Erdoğan

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın meydan konuşmalarında kin ve nefret kustuğunu öne sürerek, ”Elindeki imkânlar, devletin bütün olanakları, yürüttüğü kampanya, arkasındaki medya gücü ona yetmiyor. Büyük bir panik halinde paçaları tutuşmuş. Gittiği her yerde bizleri hedef gösteriyor, tehdit ediyor. Bütün devlet onun olmuş. Ülkeye el koymuş. Gözünü toprak doyursun senin” dedi. Demirtaş, “Aydın Şöleni”nde vatandaşlara hitap etti. Çankaya koltuk hasretinden çok, kardeşlik adına yollarda olduklarını belirterek, “Cumhurbaşkanlığı seçimim hiç biriniz için sıradan bir seçim değil. Elbette devletten yönetici seçerken çok titiz olmak zorundayız. 7’den 70’e her birimiz bileceğiz ki oyu sadece kendimiz için vermiyoruz. Çocuklarımız, torunlarımız için oy kullanıyoruz. Onların aydınlık geleceği adına daha özgür bir dünya, daha barışçıl, demokratik bir ülke için oy kullanacağız. Cumhurbaşkanlığı seçimi bizim açımızdan bugünün seçimi değil, önümüzdeki 10 yılların, belki de önümüzdeki yüzyılların seçimidir. Bu kadar kritik bir seçimde herkes çok daha dikkatli, çok daha özenli olmalıdır” dedi.

“HALK DEDİĞİMİZ ODALAR DOLUSU EUROLARI OLANLAR DEĞİLDİR”

Demirtaş, “Halk dediğimiz odalar dolusu Euroları olanlar değildir, halk dediğimiz tek bir kol saatine 700 bin dolar verenler değildir halk. Halk dediğimiz tarlada, bağda, bahçede, atölyede, büroda çalışandır. Her gün 8 saat, 18 saat çalışandır. Madene inip oradan sağ çıkmayandır. Buna rağmen karnının doyuramayandır halk. Buna rağmen çocuğuna oyuncak alamayandır halk. Halk dediğimiz Karadeniz’de, Trakya’da, Ege’de, Akdeniz’de, Doğu’da, Güneydoğu’da kendi öz kültürüyle, diliyle, mezhebiyle, inancıyla kardeşçe yaşamak isteyendir halk. Bütün bu ezilenlerin ortak duygusunu, ortak düşüncesini, çıkarlarını temsil edecek bir başkana ihtiyaç var” diye konuştu.

“HALKTAN YANA BİR CUMHURBAŞKANININ OLMADI”

Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar halktan yana bir iktidarın kurulmadığını, halktan yana bir cumhurbaşkanının olmadığını vurgulayan Demirtaş, “ Halkın başına felaketler geldiğinde, halk sıkıntıya, dara düştüğünde onlar sadece kendilerini düşündürler. Asla halkın yanında olmadılar. Ne ezilen kadının, ne işçinin, nede çiftçinin yanında oldular. Ne ezilen Türk’ün, ne de ezilen Kürt’ün yanında oldular. Alevi, Sünni onların umurunda değildi. Onlar sadece en iyi şekilde halkı nasıl kandırırız, iktidarımızı nasıl sağlamlaştırırız derdinde oldular” dedi.

“İŞADAMLARINDAN ZORLA BAĞIŞ TOPLUYORLAR”

Kardeşlik, barış diliyle meydanlarda olduklarını dile getiren Demirtaş, Başbakan Erdoğan’ın meydan konuşmalarına atıfta bulunarak, ”Öbürü gittiği her yerde kin, öfke kusuyor. Herkesi bir birine düşmen etmeye çalışıyor. Elindeki imkânlar, devletin bütün olanakları, yürüttüğü kampanya, arkasındaki medya gücü ona yetmiyor anlaşıyor. Büyük bir panik halinde paçaları tutuşmuş. Gittiği her yerde bizleri hedef gösteriyor, tehdit ediyor. Bütün devlet onun olmuş. Ülkeye el koymuş. Gözünü toprak doyursun senin. Bunları nereye götüreceksin. Her gün kim ne kadar bağış yapmış açıklıyoruz. Beyefendi kendi hesaplarını gizli tutuyor. Açıkla diyoruz ‘ne kadar yatmış hesabına’ bunu açıklaman lazım. Açıklamıyor çünkü her ilde valiler iş adamlarını tek tek çağırıyor makamına. ‘Git başbakanın hesabına bağış yap’ diyor. İşte sorunlu bağış toplatarak kendi kasasını güçlendirmeye çalışıyor. İhtiyacı olsa anlarım, orayı koyacak yeriniz yok. Artık dolarları, euroları sığdıracak yeriniz kalmadı halen kampanya adı altında işadamlarından zorla bağış topluyorlar. Bizler kendi halkına cebindeki parayı açıklamayan bir kişiyi nasıl başbakan yapacağız. İçimizi nasıl rahat edecek. Halkına yalan söyleyen bir halk başkanı olabilir mi?” değerlendirmesinde bulundu.


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu: Aklanmak ne zamandan beri darbe girişimi oldu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,2014 yılında yolsuzluğun tavan yaptığını “ahlaki değerlerin yozlaşmasına yol açan en önemli olgunun yolsuzluk” olduğunu söyledi.

Partilerin sıralaması belli oldu?

Siyasi partilerin oy pusulalarındaki yeri belli oldu. 7 Haziran’daki 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne katılacak siyasi partilerin oy pusulasındaki yeri

Can Dündar ve Erdem Gül tutuklandı

MİT TIR’larındaki silahların IŞİD’e gittiği yönündeki haber ve görüntüleri yayınladığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ”Bedelini ağır ödeyecek. Öyle bırakmam onu” dediği

Bir Cevap Yazın