Demirtaş: Yufka mı açılacak? Erdoğan’ı çağırın gelir!

Demirtaş: Yufka mı açılacak? Erdoğan’ı çağırın gelir!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış adı altında yaptığı mitingleri mizahi bir dille eleştirdi. Demirtaş  “Maşallah ülkenin Cumhurbaşkanı değil, ‘Açılıştan sorumlu müdürü’ mübarek. Nerede bir açılış kendisi orada. Açılışların tamamı da uyduruk. Açtığı bir şey de yok. Bak evde, kahvede gazoz açacaksanız, davet edin gelir. ‘Gazoz açılacak’ deyin gelir. Evde konserve, yufka mı açacaksınız Cumhurbaşkanı’nı çağırın. Mutlaka gelir” dedi.

Demirtaş, Konya’da partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada ‘İleri demokrasi’, ‘İleri Türkiye’ adı altında tek adam ve diktatörlük sistemine gidiş olduğunu söyledi.

Seçiminiki çizgi arasında gerçekleşeceğini anlatan Demirtaş ” 7 Haziran’daki tercihler ya özgürlük ya da diktatörlükten yana olacak. Biz istiyoruz ki, bunca acı, sıkıntısına rağmen, Cumhuriyet tarihi boyunca işlenmiş suç, günahlara yapılmış hatalara rağmen, artık geldiğimiz noktadan geriye gidiş olmaz. Artık bu ülkede taş üstüne taş konulmuşsa, bu ülkede olumlu ne yapılmışsa, onları da sahiplenerek geleceğimize bakalım istiyoruz. Tek bir adamın, tek bir kişinin, kendi ikbal, istikbali uğruna, kendi kişisel çıkarları, hırsları uğruna ülkemizi felakete sürüklemelerine izin vermeyiz.”diye konuştu.

“AHMET HOCA’YA ACIYORUM”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da eleştiren Demirtaş, Davutoğlu’nun seçim meydanlarında Başkanlık sistemini savunadığını anımsatan Demirtaş  başkanlık sistemi geldiğinde ortada hükümet diye bir şeyin kalmayacağını öne sürdü. Demirtaş “Ben hep diyorum ya, en çokta bu seçimde ona üzülüyorum. O kadar da koşturuyor, terliyor. Kimin için kendine hayrı yok. Seçimi kazansa başbakanlık gidecek, seçimi kaybetse istifa edecek yine başbakanlık gidecek. Onun durumu en zor. Allah ona yardım etsin. Fakat 7 Haziran akşamı onu bu zulümden kurtaracağız.”ifadesini kullandı.

“‘CUMHURBAŞKANI DEĞİL, ‘AÇILIŞTAN SORUMLU MÜDÜR”‘

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı açılış törenlerini eleştiren Selahattin Demirtaş konuşmasını şöyle tamamladı:

“Maşallah ülkenin Cumhurbaşkanı değil, ‘açılıştan sorumlu müdürü’ mübarek. Nerede bir açılış, kendisi orada. Açılışların tamamı da uyduruk. Açtığı bir şey de yok. Bak evde, kahvede gazoz açacaksanız, davet edin gelin. ‘Gazoz açılacak’ deyin gelir. Hiç bir fırsatı kaçırmaz. Evde konserve, yufka mı açacaksınız Cumhurbaşkanı’nı çağırın AKP propagandası için, içinde açılış olan hiç bir şeyi kaçırmaz. Bu da hepimizin Cumhurbaşkanı, düşünebiliyor musunuz. 77 milyonun Cumhurbaşkanı’na bakar mısınız. Bu kadar panik, korku ecele faydası olmayan bir şeydir. Bunların yaptıklarını ebetteki yaradan da görüyor adaletsizlikleri, kulda görüyor. Herkes bu çirkinliğin farkında ve herkes bu adaletsizliğe 7 Haziran’da iyi bir cevap verecek.”


İlgili yazılar

Unutmadığımız annelerimize özel… (video)

Bugün anneler günü. Tüm annelerin ”anneler gününü” kutluyoruz. Bu hafta  yakinPlan sanat’ı annelere armağan ediyoruz. ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi

Oran : Faiz lobisinin gerçek neferi belli oldu

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın; AKP hükumetlerinin “faiz lobisi” diyerek hayali düşmanlar yaratmasına rağmen  12 yıllık iktidarları döneminde faiz lobisine

O haberi yapanlarla hesaplaşacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tartışmalara neden olan iftar sofrasıyla ilgili olarak, “Yemeğin maliyeti 3 bin 390 TL’dir. Kişi başı yemek ise

Bir Cevap Yazın