Efkan Ala’yı düşündüren soru!

Efkan Ala’yı düşündüren soru!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya, “İstiklal Caddesi’nin altyapısı dahil düzenlenmesi işi için 4 milyon 650 bin TL hangi şirkete neyin, hangi işin karşılığında ödenmiştir?” diye sordu.
Tanrıkulu, İçişleri Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesi şöyle:
“İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın İstiklal Caddesini su basması hakkında dediği gibi mazgallara, su kanallarına hiç dokunulmadıysa eğer o halde 2005’te İstiklal Caddesi’nin altyapısı da dahil olmak üzere düzenlenme işi için 4 milyon 650 bin TL ne için ödenmiştir?

SEZGİN
Londra’da metroyu su basıyorsa ve dünyanın birçok yerinde bu tufanları şehirlerde görüyorsak, dünya bir takım sinyaller veriyor demektir. Bu sinyaller nelerdir? Sinyallere karşı alınan önlemler nelerdir?
İstiklal Caddesi’nin altyapısı dahil düzenlenmesi işi için 4 milyon 650 bin TL hangi şirkete neyin, hangi işin karşılığında ödenmiştir?
İstiklal Caddesi’nin yağan hafif şiddette bir yağmurda dahi sular altında kalmaya devam ettiği dikkate alındığında 4 milyon 650 bin TL çöpe atılmış bir para mıdır?
2005 – 2013 arasındaki dönemde İBB tarafından İstanbul’un altyapı projeleri işlerinin verildiği ana üstlenici konumundaki hangi şirketlere hangi projeler için ne kadar tutarlarda ödemeler yapılmıştır?
İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstiklal Caddesi’nin altyapısına hiç dokunulmadığı iddiası doğru mudur? Doğruysa neden İstanbul halkını yanlış bilgilendirmiştir?” A


İlgili yazılar

CHP – HDP: PKK biran önce silah bırakmalı

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Meclis’te bir araya geldi. Görüşmenin ardından CHP adına Grup Başkanvekili

MEB’DEN UMUT ORAN VE UĞUR DÜNDAR’A SANSÜR

Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve Uğur Dündar’a MEB sansürü  CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Gazeteci Uğur Dündar ile

Erdoğan’ın bir dövmediği kaldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na tepki gösterip salonu terk etti. Başbakan Erdoğan, Danıştay’ın 146. Yıldönümü törenleri

Bir Cevap Yazın