Erdoğan: Anayasa Mahkemesi’ni de dinlediler

Erdoğan: Anayasa Mahkemesi’ni de dinlediler

Başbakan Erdoğan, paralel örgütün, devletin bütün kurumlarına sızdığını söyledi. Kendisi dahil devletin üst kademesinin dinlendiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, “Bugün yeni bir şey söylüyorum, Anayasa Mahkemesi’ni de dinliyorlar ve son zamanlarda atılan adımlar bizde bu soru işaretlerini doğuruyor. Çünkü her şeyleri şantaj, her şeyleri bunların montaj” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 30 Mart seçimleri öncesi rahatsızlığı nedeniyle iptal ettiği Konya’da teşekkür mitingi düzenledi.
30 Mart çok farklı seçim olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, “Oyunlar, hileler, tuzaklar, her şey, CHP, MHP, BDP, Pensilvanya el ele verdiler, omuz omuza verdiler, tuzaklar kurdular, ama onlar tuzakların üzerinde Allah’ın bir hükmü olduğunu unuttular. Ama birileri bunun farkında değildi. Sizler bunun farkındaydınız. Gece demediniz, gündüz demediniz, koştunuz çalıştınız, hanım kardeşlerim bu davanın ablaları olarak çalıştı. Birilerin ablaları varmış. Ablalar galip geldi, abiler galip geldi. Şimdi hizmet zamanı” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren Başbakan Erdoğan, “anamuhalefetin genel müdürü” diye hitap ettiği Kılıçdaroğlu’nu SSK’yı batırmakla suçladı. MHP için “yavru muhalefet” ifadesini kullanan Başbakan Erdoğan, “Adında Milliyetçilik var ama milliyetçilik adına ne yaptınız” eleştirisini yöneltti.
Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bir Suriye’yi kendi başına bırakmadık. Her an Suriye’nin yanında olduk Şuandan ülkemizde 700 bin Suriyeli kardeşimiz var. Onlara ev sahipliği yaptık. Onlar muhacir, biz Ensar olduk. Çünkü bizim medeniyetimizin yüklediği görev var bunu yaptık. Mısır’da Esmalar şehit oldu, Esmaların yanında olduk. 7-77’ye Mısır’da şehit edilen kardeşlerimiz yanın da olduk. Darbelerin gelenlerin karşısında olduk. Pensilvanya darbecilerin yanında oldu. Pensilvanya Suriye’de darbe yapanların yanında oldu. Pensilvanya Mavi Marmaray’ı batıranların yanın da oldu. Bu oyuna gelmeyin bu oyunu bozun. Biz bunların inine gireceğiz. Bunları bırakmayacağız.
Devletin bütün kurumlarına sızmışlar. Beni dinliyorlar, devletin en üst kademesinden tutun… Bugün yeni bir şey söylüyorum, Anayasa Mahkemesi’ni de dinliyorlar. Ve Son zamanlarda atılan adımlar bizde bu soru işaretlerini doğuruyor. Çünkü her şeyleri şantaj, her şeyleri bunların montaj. İşte Dışişleri Bakanlığımızı da dinlediler. Bunu dünyaya servis ettiler. Ne yazık ki CHP bunların yanında yer alıyor. MHP bunların yanında yer alıyor. BDP bunların yanında yer alıyor. Onları da dinlediler. Kardeşlerim kimi dinlerlerse dinlesinler. Ama karşılarında biz varız. Paralel, bir kısım paralel yargı ile mücadelemiz devam edecek. Bir kısım emniyetteki paralel yapı ile mücadelemiz devam edecek, temizleyeceğiz bunları, yala yola gelecekler ya dışarı gidecekler.”


İlgili yazılar

Partizanlıkda sınır yok

Hükümetin, özellikle sahil kesimlerinde kapatılan  içkili sosyal tesisleri Diyanet işleri Başkanlığına vermesi CHP’li belediyeleri harekete geçirdi. Belediyeler için önemli bir

Panama Belgelerindeki 101 Türk Şirketi Açıklandı

Dünyanın en büyük vergi kaçarın şirketlerinin ifşa edildiği Panama belgelerinde yer alan Türklerin isimleri  belli oldu. Zorlu Enerji, Çalık Enerji, Sembol

Adliye sarayına taşınmaz raporu

Ankara’lı mimarların yargıya taşıdığı Ankara Adliyesi’nin yerinin değiştirilmesi bilirkişi onayından geçmedi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Adiye Sarayını

Bir Cevap Yazın