Cemaatle savaşta yeni gelişme…

Cemaatle savaşta yeni gelişme…

Dışişleri Bakanlığı’nın, yurtdışındaki Fethullah Gülen okullarının desteklenmesini isteyen genelgeyi iptal ettiği ortaya çıktı.  Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre iptal kararı, 23 Nisan kutlamaları öncesinde alındı. Karar, yurtdışındaki diplomatik temsilciliklere kriptolu yazışmayla iletildi. Bu talimatta sadece genelgenin iptal ettiği bilgisi yer aldı.

İptal edilen genelge, AKP’nin iktidara gelmesinden hemen sonra 2003 yılında yayımlanmıştı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Dışişleri Bakanlığı döneminde çıkarılan genelge, Fethullah Gülen okullarının desteklenmesi talimatını içeriyordu.Genelgenin iptal edilmesiyle birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de Erdoğan tarafından “çizildiği” değerlendirmesi yapıldı.

Genelgenin iptal edilmesinin ardından yapılan 23 Nisan kutlamalarına Gülen okullarının davet edilmediği öğrenildi.

Kaynak: Cumhuriyet


İlgili yazılar

Vural: Bu bir ihanet belgesidir

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, PKK ile hükümet arasında yürütülen görüşmeden sonra Başbakan Yardımcısı  Yalçın Akdoğan ile HDP’li Sırrı Süreyya

Gökçek kıyak yapmak istedi ama

Büyükşehir Belediyesi AOÇ’deki 8 dönümlük araziyi Kaçak Saray yerleşkesine vermek için meclis kararı aldı. 8 dönümlük arazinin kararı “Başbakanlık’a tahsis”

Davutoğlu hükümeti güvenoyu aldı

Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan 62. hükümet güvenoyu aldı. TBMM’de yapılan oçık oylamada, 439 oy kullanıldı. Güven oylamasına 306 kabul, 133

Bir Cevap Yazın