Erdoğan hala başbakan gibi davranıyor

Erdoğan hala başbakan gibi davranıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da yaptığı konuşmada Kobani için tezkere çıkarılmasını isteyen CHP  lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Erdoğan, “Ana muhalefet partisinin başındaki zat Esad’ı korumak için bunu yapıyor. Şimdi çıkmış Kobani’ye tezkere diyor” diye eleştirdi. Erdoğan Sadece Ana muhalefet Partisi lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştirmekle kalmadı, MHP ve BDP genel başkanlarını da  teröre karşı iktidara destek vermemekle suçladı.

Erdoğan’ın konuşması özetle şöyle:

Suriye’de 250 bin insan öldürülürken sesi çıkmayan ana muhalefet partisinin sesi çıkmıyordu da şimdi ne oldu. Ana muhalefet partisinin başındaki zat Esad’ı korumak için bunu yapıyor. Şimdi çıkmış Kobani’ye tezkere diyor. Cumhurun başı olarak  bunları söylemek zorundayım. Türkiye bu yağmacılara boyun eğemez tarih boyunca eğmedi  bundan sonra da eğmez. Bunların canı yanmıyor.O yağmacılar Türk  Bayrağına saldıran o yağmacılar er geç bulunacak ve hesabı sorulacak. Hem sokaktaki o maşalar hem de onların iplerini tutan efendileri bilsinler ki  Türkiye sokak maşaları ile istikametini değiştirecek bir ülke değil.

Parlamentoda bir malum parti ile birlikte hareket ediyor. bir diğerine bakıyorsunuz o da zik-zak yapıyor. İktidara destek olmuyorlar.Bu partiler tuzağa düşmüş olur.  Teröre karşı el birliği zamanıdır.Tuzağa düşersek kaybeden millet olur. Kobani’ye  Türkiye’den başka yardım eli uzatan var mı?

GEREKEN YASA DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAK

Meclis’te tezkere oylanırken karşı çıkacaksın, sonra da Türkiye, Kobani’ye yardım etmiyor diye şımarıkça hareket edeceksin. Şu anda iktidar partisinin illerdeki binalarına molotof kokteyli atacaksın. Bunlara yönelik olarak ayın 14 ünden sonra bütün tedbirler alınacak ve yasalarda azami ölçüde gerekli değişiklikler yapılacak. Barış kervanını tehdit eden hangi unsurlar varsa hukuki zemin çok daha güçlü hale getirilecek.

Çözüm süreci şımarıklığa illegaliteye, boyun eğmek, tehditlerden korkup geri çekilmek değildir. Çözüm sürecini böyle şımarıklık olarak yanılıyorlar. Cumhurbaşkanlığı  seçimlerinde barış sevgi barıştan bahsedeceksin ondan sonra da sıkılmadan utanmadan milleti sokağa davet edeceksin. Ondan sonra da ben bunu şiddet için yapmadım diyeceksin..Okulları, hastaneleri araçları kamu malların yakıp yıktılar.

Siyaseti değil şiddeti ve terörü tercih edenler hiç bir şekilde çözüm sürecine katkı sağlayamazlar. Barış ve huzur için son nefesime kadar mücadele edeceğim.Silahlı efendilerine boyun eğip her gün farklı bir kılığa girenlerle çözüm süreci yürümez.

 

 


İlgili yazılar

FETÖ’cüler Birer Mankurta Dönüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan FETÖ’cülerin aklını karanlık güçlere teslim ettiğini ve hepsinin birer mankurta dönüştüğünü söyledi. Cumhurbaşkanlığı Sarayında TÜBA Ödülleri

İngiliz gazetesinden ABD-PKK iddiası

İngiltere’de yayınlanan Daily Telegraph gazetesi, PKK’nin ABD ile dolaylı kanallar aracılığıyla gizlice görüştüğünü yazdı. Daily Telegraph gazetesinin, ‘PKK Türkiye’yle çatışmaları

Mal varlıklarının kaynağı belirsiz

Eski bakanlarla ilgili rüşvet ve yolsuzluk iddialarını araştıran TBMM Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu’na sunulan Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporunda, 3

Bir Cevap Yazın