Erdoğan: Hesabı mutlaka sorulacak

Erdoğan: Hesabı mutlaka sorulacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, su basması sonucu  kalan ve yaşamından umut kesilen 18 işçinin kurtarılma çalışmalarının devam ettiği Karaman’ın Ermenek İlçesi’ndeki maden ocağında inceleme yaptı.  Erdoğan “18 işçimiz hala mahsur. Mahsur kalan işçilerimiz için tüm imkanlar seferber edilmiştir. Bakanlarımız hemen olay yerine intikal ettiler. Ve milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte şu anda olay yerinde süreci takip ediyorlar. AFAD ve çok sayıda personel görev yapıyor. Kızılay’ımız aynı şekilde devrede.  İşçinin hakkının hesabı devletimizce sorulacak.  Yasa ile uyum sağlanırsa kazalar asgariye iner  İşçi ve sendikalar eksikliklere dikkat çekmeli” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karaman’a gelmeden önce polis ilde olağanüstü güvenlik önlemleri aldı. Erdoğan’ın inceleme yaptığı maden bölgesinde de daha önce b.enzeri görülmeyen güvenlik önlemleri alındı gazeteciler bölgeden uzaklaştırıldı.


İlgili yazılar

BÜYÜK ÇALARSANIZ HIRSIZ DEMİYORLAR

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti hükümetine rüşvet ve yolsuzluk üzerinden yüklenirken, vatandaşlara ise “Bu ülkede büyük para götürürseniz kimse size hırsız demiyor. 70 gün yatıp çıkıp Mercedeslerden el sallayarak eve gidiyorsunuz. Kim ki haram lokma yemişse onun burnundan fitil fitil getireceğiz. Sanmasınlar o trilyonları rahat rahat yiyecekler. Evini kapısını açtığında dolarla karşılaşan adam sizin halinizden ne anlayacak” diye seslendi.

AKP’de Yeni Genel Başkan Adayı Yıldırım

AK Parti’nin Genel Başkan adayı İzmir Millevekili, Ulaştırma, Denizclik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım oldu. MKYK toplantısının ardından sözcü Ömer

Yüzde 10 seçim barajı oylamasına ret

Meclis Genel Kurulu’nda CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk’ün yüzde 10 seçim barajının yüzde 5’e çekilmesini öngören teklifinin doğrudan gündeme

Bir Cevap Yazın