Erdoğan Kendini Aştı!

Erdoğan Kendini Aştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin, içeride ve dışarıda tarihinin en önemli mücadelesini verdiğini belirterek “Tüm terör örgütleri üzerimize salınmış durumda.  Batıyı ve terör örgütlerini çıldırtın” dedi.

Ümraniye’de halka hitabe eden Erdon  “PKK’sıyla, FETÖ’süyle, DEAŞ’ıyla tüm terör örgütleri üzerimize salınmış durumda. Bu terör örgütlerinin iplerini elinde tutanlar, onlar yeterli olmadığından bizzat kendileri devreye giriyor. İşte Avrupa. Almanya, İsviçre, Avusturya giriyor mu? Fransa’da seçim var. Yatıyorlar, kalkıyorlar Erdoğan. Ben seçime girmiyorum ki benimle ne işiniz var? Ne yapacaksanız yapın. Ama artık Türkçeyi öğrenmeye başladılar” diye konuştu.

15 Temmuz’un, maskelerin düşüp, gerçek yüzlerin ortaya çıktığı bir dönüm noktası olduğunu anlatan Erdoğan, anayasa değişikliği halk oylaması sürecinde gösterilen tepkilerin, bu ifşa edilmişliğin sebep olduğu pervasızlıktan kaynaklandığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan’dan sonra bu konuyu da yeniden ele alacak, Türkiye’ye terbiyesizlik yapanlardan bunun hesabını soracaklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yarın hep birlikte öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Ama bu milletin asil evlatları yarın akşam, hep beraber bir bayram yapsın. Gönlümde bu bayramı şu anda hissediyorum.” dedi.

Konuşmasında Saadet Partilileri de eleştiren  Erdoğan, “Ey benim Saadet Partili kardeşlerim, siz bu hale düşecek miydiniz? Görüyorsunuz nerelerden nerelere… Temenni ederim ki bugün onlar için ayrı bir muhasebe günü olur. Bu muhasebe neticesinde yarınla ilgili kararlarını ona göre gözden geçirirler.” diye konuştu.

Erdoğan, “Ülkeye hizmet edenlerin ayaklarına, geçmişte olduğu gibi prangalar vurulmasın diye yönetim sistemi değişikliğini istiyoruz. Bu sistemi, şahsımız için getirmeye çalışmıyoruz. Bizim 16 Nisan’a çıkacağımızın garantisi var mı? 2019’a çıkacağımızın garantisi var mı?” ifadelerini kullandı.


İlgili yazılar

ORAN’DAN BAŞBAKAN’A MİLGEM SORUSU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Recep Tayyip Erdoğan’ın, Koç Grubunun aldığı MİLGEM ihalesinin iptali için işadamı Metin Kalkavan’la yaptığı görüşmede, “Ben hatta olaya İsmet’i de soktum. İsmet büyük olasılıkla görüşmede olacak” demesi üzerine, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, “Siz olaya ne zaman müdahil oldunuz, bir şirketin diğerlerine aleyhine desteklenmesi ihale mevzuatına aykırı değil mi?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu: Baskıcı dönemi sona erdirdik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarına ilişkin “Demokratik yollarla, baskıcı dönemi sona erdirdik” dedi. Parti sözcüsü Haluk Koç’ın ayrıntılı açıklamada

Kadınların araba kullanması terör suçu sayıldı

Suudi muhalifler, Suudi Arabistan’da araba sürme yasağını delen iki kadının ‘terör suçları mahkemesinde yargılanacağını’ belirtti. BBC Türkçe’nin haberine göre 25

Bir Cevap Yazın