Erdoğan Kendini Aştı!

Erdoğan Kendini Aştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin, içeride ve dışarıda tarihinin en önemli mücadelesini verdiğini belirterek “Tüm terör örgütleri üzerimize salınmış durumda.  Batıyı ve terör örgütlerini çıldırtın” dedi.

Ümraniye’de halka hitabe eden Erdon  “PKK’sıyla, FETÖ’süyle, DEAŞ’ıyla tüm terör örgütleri üzerimize salınmış durumda. Bu terör örgütlerinin iplerini elinde tutanlar, onlar yeterli olmadığından bizzat kendileri devreye giriyor. İşte Avrupa. Almanya, İsviçre, Avusturya giriyor mu? Fransa’da seçim var. Yatıyorlar, kalkıyorlar Erdoğan. Ben seçime girmiyorum ki benimle ne işiniz var? Ne yapacaksanız yapın. Ama artık Türkçeyi öğrenmeye başladılar” diye konuştu.

15 Temmuz’un, maskelerin düşüp, gerçek yüzlerin ortaya çıktığı bir dönüm noktası olduğunu anlatan Erdoğan, anayasa değişikliği halk oylaması sürecinde gösterilen tepkilerin, bu ifşa edilmişliğin sebep olduğu pervasızlıktan kaynaklandığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan’dan sonra bu konuyu da yeniden ele alacak, Türkiye’ye terbiyesizlik yapanlardan bunun hesabını soracaklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yarın hep birlikte öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Ama bu milletin asil evlatları yarın akşam, hep beraber bir bayram yapsın. Gönlümde bu bayramı şu anda hissediyorum.” dedi.

Konuşmasında Saadet Partilileri de eleştiren  Erdoğan, “Ey benim Saadet Partili kardeşlerim, siz bu hale düşecek miydiniz? Görüyorsunuz nerelerden nerelere… Temenni ederim ki bugün onlar için ayrı bir muhasebe günü olur. Bu muhasebe neticesinde yarınla ilgili kararlarını ona göre gözden geçirirler.” diye konuştu.

Erdoğan, “Ülkeye hizmet edenlerin ayaklarına, geçmişte olduğu gibi prangalar vurulmasın diye yönetim sistemi değişikliğini istiyoruz. Bu sistemi, şahsımız için getirmeye çalışmıyoruz. Bizim 16 Nisan’a çıkacağımızın garantisi var mı? 2019’a çıkacağımızın garantisi var mı?” ifadelerini kullandı.


İlgili yazılar

Akıncı: Sahibinin sesi! Esefle kınıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanını eleştirince AKP’li milletvekilleri de sıraya girdi. TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, yüzde 60.5 oyla seçilen

Balbay: İçeride azarlayıp dışarıda pazarlamayacağız

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, 8 Haziran’da hükümeti CHP’nin kuracağını belirterek, “seçim bildirgemiz 6 temel konuda devrim niteliğinde çözüm içeriyor.

ŞİKE DAVASINDA İTİRAZA RED

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Şike Davası’nda yapılan itirazları reddetti. Başsavcılık, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında olduğu sanıkların infaz

Bir Cevap Yazın