Erdoğan Kendini Aştı!

Erdoğan Kendini Aştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin, içeride ve dışarıda tarihinin en önemli mücadelesini verdiğini belirterek “Tüm terör örgütleri üzerimize salınmış durumda.  Batıyı ve terör örgütlerini çıldırtın” dedi.

Ümraniye’de halka hitabe eden Erdon  “PKK’sıyla, FETÖ’süyle, DEAŞ’ıyla tüm terör örgütleri üzerimize salınmış durumda. Bu terör örgütlerinin iplerini elinde tutanlar, onlar yeterli olmadığından bizzat kendileri devreye giriyor. İşte Avrupa. Almanya, İsviçre, Avusturya giriyor mu? Fransa’da seçim var. Yatıyorlar, kalkıyorlar Erdoğan. Ben seçime girmiyorum ki benimle ne işiniz var? Ne yapacaksanız yapın. Ama artık Türkçeyi öğrenmeye başladılar” diye konuştu.

15 Temmuz’un, maskelerin düşüp, gerçek yüzlerin ortaya çıktığı bir dönüm noktası olduğunu anlatan Erdoğan, anayasa değişikliği halk oylaması sürecinde gösterilen tepkilerin, bu ifşa edilmişliğin sebep olduğu pervasızlıktan kaynaklandığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan’dan sonra bu konuyu da yeniden ele alacak, Türkiye’ye terbiyesizlik yapanlardan bunun hesabını soracaklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yarın hep birlikte öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Ama bu milletin asil evlatları yarın akşam, hep beraber bir bayram yapsın. Gönlümde bu bayramı şu anda hissediyorum.” dedi.

Konuşmasında Saadet Partilileri de eleştiren  Erdoğan, “Ey benim Saadet Partili kardeşlerim, siz bu hale düşecek miydiniz? Görüyorsunuz nerelerden nerelere… Temenni ederim ki bugün onlar için ayrı bir muhasebe günü olur. Bu muhasebe neticesinde yarınla ilgili kararlarını ona göre gözden geçirirler.” diye konuştu.

Erdoğan, “Ülkeye hizmet edenlerin ayaklarına, geçmişte olduğu gibi prangalar vurulmasın diye yönetim sistemi değişikliğini istiyoruz. Bu sistemi, şahsımız için getirmeye çalışmıyoruz. Bizim 16 Nisan’a çıkacağımızın garantisi var mı? 2019’a çıkacağımızın garantisi var mı?” ifadelerini kullandı.


İlgili yazılar

Sapanca’da 5 su fabrikası üretimi durdurdu

Sapanca’da 5 su fabrikası üretimi durdurdu, su seviyesi yükseldi Su seviyesinin giderek azalmasıyla ilgili haberlerle gündeme gelen Sapanca Gölü’nü besleyen

Aygün: AKP ile koalisyon CHP’yi bitirir

CHP’Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, AKP ile yapılacak koalisyonun CHP’yi bitireceğini iddia etti. Twitter hesabından açıklama yapan ve CHP’nin  suça

Aksünger : Kurtulmuş devrin yalakası

HAS Partisini kapatıp AKP’de Genel Başkan Yardımcısı olan Numan Kurtulmuş’un Syriza ile ilgili açıklamalarına tepkiler yağıyor. CHP İzmir Milletvekili Erdal

Bir Cevap Yazın