ERDOĞAN ÖĞRENCİLERİ TERÖRİST İLAN ETTİ

ERDOĞAN ÖĞRENCİLERİ TERÖRİST İLAN ETTİ

Balıkseri’de partisinin düzenlediği mitingde konuşan Başbakan Erdoğan, Pazartesi günü Ankara’da “1071 Malazgirt Bulvarı”nın açılışını gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, şöyle konuştu:
“Kimlere rağmen? O solculara rağmen, o ateistlere rağmen. Bunlar ateist ve terörist; ama sorarsan bunları CHP’nin Genel Müdürü’ne, ‘Bunlar bizim sevgili gençlerimiz’ diyor. Ben sevgili gençler olarak görmüyorum. Bulvarın adı, 1071 Malazgirt Bulvarı. O Geziciler, o vandallar açılış sırasında bir kez daha ortaya çıktı. Bunlardan biri üzerine Bizans kıyafetleri giymiş, Alparslan 1071’de Bizans’a karşı savaşıyor ya, o da Bizans tişörtü giymiş. Kendini Bizanslı yerine koymuş, açılışı protesto ediyor. Yazıklar olsun. Şunu unutmayın, bu eylemcilerin önünde, yanında CHP var, CHP Genel Başkanı var. Bu eylemcilerin avukatlığını da MHP yapıyor. Şu anda bu paralel örgüt, bu Gezicilere, Bizans hayranlarına arkadaşlık, yoldaşlık yapıyor. Oyun çok büyük Balıkesir, hesap başka.”

BU HAİNLERİ DE DEFEDECEĞİZ

Son 1 yıldır şehitler gelmediğini vurgulayan Erdoğan, “Annelerin, babaların yürekleri dağlanmıyor. 1 yıldır Doğu’dan, Güneydoğu’dan acı haberler almıyoruz. Artık bu sorunlara çözümleri yakaladık. Israrla bunların üzerine gidiyoruz. Türkiye zincirlerinde tek tek kurtuluyor. Türkiye her alanda rekorlar kırıyor. 2013 yılı sıkıntılarla doluydu ve OECD’nin açıkladığı rakamlara göre, büyüme kaydında Türkiye ilk 5’in içinde yerini aldı, 3.8 büyüme hızıyla. Bizim için yeterli değil, daha fazla olması lazım” dedi.
“Paralel örgütün”, Türkiye’nin önündeki son engel olduğunu öne süren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
“Onu da tasfiye edeceğiz. Bu hainleri de defedeceğiz. İşte o zaman Türkiye’nin önünde, demokrasinin, ekonominin, istikrarın, huzurun önünde hiç engel kalmayacak. 30 Mart’ta bir tercih yapacaksınız. Ya eski Türkiye, ya yeni Türkiye diyeceksiniz. Ya eskisi gibi koalisyonlar, kaoslar, krizler ya da şimdiki gibi istikrar, huzur, kardeşlik. İnanıyorum ki, Türkiye 30 Mart’ta istikrara oy verecek, yeni Türkiye’ye oy verecek. 2009’da Balıkesir’e geldik, yerel seçim mitingimizi yaptık. 2010’da halk oylaması için bir kez daha geldik, 2011 seçimleri için geldik. Aynı zamanda burada toplu açılışlar yaptık. Bugün de yapımı tamamlanan Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin hastanesini resmi olarak açıyoruz. 86 trilyona mal oldu. Balıkesir için çok önemli olan Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolunun çalışmaları devam ediyor. İzmit Körfezi’nde dünyanın nadir eserlerinden biri olan asma köprüyü inşa ediyoruz. Ayın 15’inde temellerini attık, şimdi de suyun üstündeki beton blokları atarak kuleyi yükseltmeye başlayacağız. İstanbul’dan yola çıkan bir yolcu, İzmit Körfezi’ni bu asma köprüyle geçecek ve çok kısa sürelerde Bursa’ya, Balıkesir’e, İzmir’e ulaşabilecek. Bu otoyolu 2017 yılının sonuna kadar bitireceğiz. Balıkesirimize 850 yataklı bir şehir hastanesi kazandırıyoruz. 30 şehirde bunu yapacağız. Bütün alt yapı çalışmalarını tamamladık, Mart ayı içinde temelini atıyoruz. 2016 sonuna kadar da bitirmeyi hedefliyoruz. İstanbul-İzmir YHT projemiz hızla sürüyor. 2 kenti ilgilendirmiyor bu, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Kocaeli’ni de kapsayan 6 ilde 25 milyon kişiyi ilgilendiriyor. Bu hatla sadece mesafeler kısalmıyor, adeta hayatlar birleşiyor. İzmir-İstanbul arası 4 saate inecek. Toplam 331 kilometre.”

CHP, MHP YALAN YANLIŞ KAMPANYALAR YAPIYOR

CHP ve MHP’nin “yalan yanlış kampanyalar” yaptığını söyleyen Erdoğan, şunları ekledi:
“Havaalanından gelirken bir hanımefendi önümüze çıktı. Durdurdum otobüsü, geldi, ‘Şu aydınlatma ampulleri yeni takıldı ama seçimlerden sonra bunları sökeceklermiş’ dedi. Bunlara inanıyor musunuz? Böyle bir saçmalık olur mu?
Artık sizden burada bir söz alayım. Balıkesir’e, Balıkesir’in çok değerli bir evladını, çok kıymetli mesai arkadaşımı, genel başkan yardımcımı Edip Uğur Bey’i sizlere Belediye Başkan Adayı olarak takdim ettik. Dürüstlüğü üzerinde hiçbir şey konuşmayacağım, her yönüyle dört dörtlük. Titizliğiyle de doğduğu, büyüdüğü Balıkesir’e çok şeyler kazandıracağına inanıyorum. İnşallah Edip Uğur kardeşimle Balıkesir çok daha farklı bir konuma yükselecek.”


İlgili yazılar

Ovacık’taki Tek İlkokulda Öğretmen Kalmadı

Tunceli Ovacık ilçesinin tek ilkokulu olan Gözeler İlkokulu’nda görevli 25 öğretmenin tamamı ve 9 memur terör örgütüyle bağlantılı oldukları gerekçesiyle

Erdoğan: Eşbaşkan beyefendiye ulaşmak mümkün olmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da HDP mitingi sırasında meydana gelen patlamalarla ilgili olarak ”Bunlar herhangi bir partiye yönelik değil. Seçimlere

İki Yaka elele dostluk sergisi

Yunanlıların dünyaca ünlü sanatçısı  Vassiliki Papageorgiou Türk Yunan Medya Buluşması Projesi kapanış etkinlikleri çerçevesinde Ankara’da konser verecek.  20 Aralık 2015,

Bir Cevap Yazın