ERDOĞAN’A GÖRE CHP HAŞHAŞİLERİN ELİNE GEÇTİ

ERDOĞAN’A GÖRE CHP HAŞHAŞİLERİN ELİNE GEÇTİ

20 yıl önce İstanbul’a belediye başkanlığına seçildiği döneme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, o dönemde kendisinin başarılı olamayacağının dile getirildiğini anımsattı. Devlet gücü kullanılarak başarısız olmaları için çalışmalar yürütüldüğünü savunan Erdoğan, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ün kendilerinin temizlediği Haliç’te balık avladığını söyledi. CHP’yi eleştiren Başbakan, “CHP’nin Genel Müdürü bilmiyorsan sor, İSKİ yolsuzluğunun önüne biz geçtik” dedi. Erdoğan, “Zannetmeyin ki bir şiir okuduğumuz için bizi mahkum ettiler, milletle kol kola yürüdüğümüz için bizi mahkum ettiler. Bugün karşımızda olanlar o gün gazetelerinde ‘muhtar bile olamaz’ diye manşetler attılar. Ne dediler biliyor musunuz? ‘İşi bitti’, ‘Bir daha siyaset yapamaz’ dediler, ama işte bu gün biz buradayız. Milletimizle, partimizle, teşkilatımızla dimdik ayaktayız. 1994’te İstanbul’da başlayan hizmet yolculuğumuz şimdi Türkiye’yi kucaklayarak devam ediyor. İstanbul’da ilklere imza attık. Şimdi de Türkiye’de ilklere imza atıyoruz. Onurumuzla, gururumuzla hizmetlerin bahtiyarlığıyla buradayız” dedi.

“İşte kardeşlerim bütün bu adımlar atılırken, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, bu devrimler yapılırken işte bakın şimdi şu CHP’ye. Ne diyor? ‘Ben 90 yaşında bir partiyim’ diyor. 90 yaşında olmakla avunuyor. Soruyorum 1938’te Gazi Mustafa Kemal’in vefatından sonra bu ülke için ne yaptınız? Hangi eseriniz var? Hangi hizmetiniz var? Ben söyleyeyim, Gazi Mustafa Kemal’in resimlerini Türk Lirası’nın üzerinden çıkartmaktan başka hiçbir maharetleri yok. Gazi Mustafa Kemal’in resmini çıkardılar oraya İnönü’nün resmini koydular. Devlet dairelerinden Gazi Mustafa Kemal’in portrelerini indirdiler, İnönü’nünkini koydular. Eserleri bunlar. Nerede dikili bir ağacınız, nerede üst üste koyduğunuz taşınız tuğlanız var? CHP’nin arkasında Dersim katliamı var. CHP’nin tarihinde 27 Mayıs var.
CHP, PARALEL ÖRGÜTÜN ŞANTAJLARIYLA KASETLERİYLE TAMAMEN ESARET ALTINA ALINMIŞTIR

Ses kaydındaki kendisinin ofisine konulan böceğin ABD’nin üzerine atılma pazarlıkların dinlenilmesini isteyen Erdoğan, “Azerbaycan üzerine yapılan kirli hesapları dinlesinler. CHP içinde operasyonları, pazarlıkları, kurulan kumpasları dinlesinler. Ama bunları dinleyemezler, dinletemezler. CHP’nin ipleri hiç kimse kusura bakmasın, işte bu Haşhaşiler örgütünün eline geçmiştir. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti beceriksiz ellerde artık kendisini inkar eden noktaya gelmiştir. CHP, paralel örgütün şantajlarıyla kasetleriyle tamamen esaret altına alınmıştır. Bakın çok yakındır. CHP’nin genel müdürü çıkıp da nerede bu paralel devlet, nerede bu örgüt gidip de üye olacağım derse hiç kimse şaşırmasın” dedi. CHP’nin son 17 Aralık’tan yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra Ergenekon veya Silivri’den, Silivri hakimlerinden söz etmediğine dikkat çeken Erdoğan, CHP’nin sağ eğilimli isimleri 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için aday göstermesini de eleştirdi.

EY BAHÇELİ GEZİ VANDALLARINI SAVUNMAK SANA MI KALDI?

CHP’nin kasetlerin bedelini ödediğini savunan Erdoğan, “Kasetle gelirsen işte böyle kasetlerin esiri olursun, son kullanma tarihinde geçince yine kasetle gidersin” diye konuştu. Kabataş’taki saldırıya uğradığı iddia edilen kadının görüntülerinin yayınlanmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisinden özür dilemesini istediğini anımsatan Erdoğan, “Ey Bahçeli; Gezicileri savunmak sana mı kaldı? Başörtüsüyle yanında 6 aylık çocuğu ile linç girişimini uğrayan başörtülü kızımızın karşısında Gezi vandallarını savunmak sana mı kaldı? Duvarlara zulüm 1453’te başladı sloganını yazan Türkiye düşmanlarını, ecdat düşmanlarını savunmak artık ey Bahçeli sana mı kaldı? Marjinal sol örgütlerini, terör örgütlerini, cam çerçeve kıran, sokakları ateşe veren, Dolmabahçe’de Mihribah Sultan Camini işgal edenleri savunmak sana mı kaldı? Bira şişeleriyle ‘TC’ yazan Ankara’da Türk Bayrağını yakan militanları savunmak sana mı kaldı? Açık açık soruyorum sizi CHP ile yanı çizgiye getiren ne? Sizi ulusalcılarla, Gezicilerle, paralel örgütle, marjinal yapılanmalarla bir araya getiren ne? Size yapılan tehditleri çıkın açık açık söyleyin” diye konuştu.

BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

Mersin’de bütün siyasi partilerin il başkanlıklarının dinlendiğini ifade ettiklerini ancak CHP ve MHP’nin kendilerini kimlerin dinlediğine yönelik sorular sormadığını belirten Erdoğan, dinleme konusuna yönelik ilgisizliğin nedenlerini sorarak “HSYK yasasına hem de şiddet kullanarak neden karşı çıktınız? İnternet yasasına neden karşı çıkıyorsunuz? Yargıdaki bu sorunları dile getirdiğimizde, dinleme skandallarını dile getirdiğimizde bunu neden yargıya müdahale olarak görüyorsunuz?” dedi.
Kimsenin tedirgin olmamasını, kendileri ile ilgili her gün gündelik konuşmaların yer aldığı ses kayıtlarının çıktığını ifade eden Erdoğan, kendilerinin bu durumdan korkmadığını belirterek, “Ses kayıtları ile gelmedik biz. AK Parti’nin, siyasetin, Türkiye’nin dizayn edilmesi karşısında asla boynumuzu eğmedik boynumuzu eğmiyoruz” dedi. Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
“Hodri meydan, elinizde ne varsa ortaya dökün. O namus timsali geçinen gazetelere, gazetecilere de sesleniyorum; basın özgürlüğünde, gazeteciliğin namusundan, şerefinden, dem vuran köşe yazarlarına yorumculara da sesleniyorum; istediğiniz ses kaydını yayınlayın, istediğiniz ses kaydının üzerinde tepinin. Sel gider kumu kalır. Devran döner, keser döner, sap döner,gün gelir hesap döner, bunu böyle bilesiniz. 28 Şubat’ta bunlar yaptıklarının altında kaldılar. İnanın bugün yaptıklarının da altında kalacaklar. Kabataş’ta linç edilen başörtülü kızımızı tekrar manşetlerle linç etmenin bedelini ödeyecekler. Yayınladıkları tamamen hukuksuz ses kayıtlarının da bedelini ödeyecekler. Bürokrasidekiler de bunun hukuk içinde bedelini ödeyecek.”


İlgili yazılar

SURİYE 5 ÜLKEYİ BM’YE ŞİKAYET ETTİ

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı ABD, Fransa, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye’nin Suriye ve halkına karşı komplolar kurduğu ve düşmanlıklarını

Kılıçdaroğlu: Barışı benimseyen birini seçelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’dan, “Dayatmacı bir kültürü değil, uzlaşmacı kültürü benimseyen, kavgayı değil barışı önemseyen bir cumhurbaşkanı adayından

YENİ TÜR CEZAEVLERİ YOLDA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, farklı cinsel tercihleri olan hükümlü ve tutukluların barındırılması amacıyla müstakil bir ceza infaz kurumu yapımı için

Bir Cevap Yazın