Erdoğan’ın bir dövmediği kaldı

Erdoğan’ın bir dövmediği kaldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na tepki gösterip salonu terk etti. Başbakan Erdoğan, Danıştay’ın 146. Yıldönümü törenleri sırasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun konuşmasının uzamasına kızdı.  Feyzioğlu’nun konuşmasını ”Yanlış konuşuyorsun” diyerek oturduğu yerden bölen Başbakan Erdoğan’a Barolar Birliği Başkanı da ”Neyi yanlış konuşuyorum sayın Başbakan’ım?” diye sordu. Bunun üzerine Başbakan da ”Böyle bir edepsizlik olmaz ki” dedi.

Bunun üzerine Feyzioğlu, kürsüden ”Ben edepsizlik yapmadım, kimseye de edepsizlik yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam. Çok yapıcı bir konuşmaydı” yanıtını verdi.

GÜL ENGELLEMEYE ÇALIŞTI

Feyzioğlu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Erdoğan’ın konuşmasını engellemek için ‘yapma’ şeklinde el işareti yaptığını ve Gül’ün de bu konuşmaya üzüldüğünü söyledi. Feyzioğlu, “Sayın Başkan bugün olmasa bile yarın bu fevri çıkışı nedeniyle eminim yaptığının hatalı olduğunu anlayacak benim konuşmamda kendisine teşekkür ettiğimi de görecek” dedi. Feyzioğlu gazetecilerin soruları üzerine bu olay nedeniyle Başbakan’a bir tazminat davası açmayı düşünmediğini de ifade etti.

Çok sinirlenen Erdoğan, oturduğu yerden ayağa kalkarak “Böyle bir yasal hakkın yok. Ama maalesef biz tüzükle böyle bir şeye söz veriyoruz. Siyasi konuşma yapıyorsun, 25 dakika Sayın Başkan konuştu. 1 saattir sen konuşuyorsun” diye konuştu. Başbakan Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı Gül’ün sakinleştirmeye çalıştığı görüldü. Bu tartışmanın ardından çok sinirlenen Erdoğan, konferans salonunu terk etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arabasına binene kadar Danıştay mensuplarının dahi törenden ayrılmasına Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından izin verilmedi.  Rahatsızlanan bir Danıştay üyesine bile izin verilmemesi tepkilerin sertleşmesine neden oldu.

CUMHURBAŞKANI İÇİN ÖZEL SES AYARI  

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, karşıladığı gibi Gül ve Erdoğan’ı otomobillerine kadar uğurladı. Güngör, gazetecilerin sorularına ise gülümsedi ama yanıt vermedi. Danıştay’ın 3. kadın başkanı olan Zerrin Güngör’ün konuşmasında yargı bağımsızlığına vurgu yaparken ”Yargı mensuplarının da yetkilerini özenli kullanmaları gerekiyor” demesi dikkat çekti.

HAŞİM KILIÇ GELMEDİ

Anayasa Mahkemesi’nin Kuruluş yıl dönümündeki konuşması nedeniyle geriginlik yaşayn Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç da Danıştay törenine katılmadı. Kılıç’ın yurtdışına gideceği bu yüzden törene katılmadığı belirtildi. Haşım Kılıç yerine Anayasa Mahkemesi’ni temsilen Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Alparslan Alçalı törene katıldı. Akşam saat 20:00’da Meclis’te Danıştay’ın 146. yıldönümü için bir resepsiyon düzenlecek.


İlgili yazılar

Bahçeli her zaman alayına karşı AKP safındadır!

Olan bitene az soğukkanlı bakarsanız gerçeği görürsünüz. Kaç-ak-saray, vekaleti bırakacağı ismin kendinden olmasını önemsiyordu. Mutlaka AKP’li bir isim olmalıydı. Sarayın

Büyükataman: Ülke çatışmaya mahkum edildi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman  hükümetin Suriye ve Irak politikalarının yanlışlığı ve başarısızlığı nedeniyle ülke içinde terör eylemlerinin arttığını söyledi. Ataman

CHP’DEN TAŞERON TEPKİSİ

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunun CHP’li üyeleri, Torba Tasarı’da yer alan maden işçileriyle ilgili düzenlemelerin hemen yasalaşmasını, taşeronlaşmaya ilişkin hükümlerin de çıkarılmasını istedi.
Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunun CHP’li üyeleri, TBMM’de düzenledikleri basın toplantısında kamuoyunda “Taşeron Tasarısı” olarak adlandırılan tasarıyı değerlendirdi.

Bir Cevap Yazın