GEZİ ŞEHİTLERİNE BİR EVLADIMIZ DAHA KATILDI

GEZİ ŞEHİTLERİNE BİR EVLADIMIZ DAHA KATILDI

İstanbul Okmeydanı’nda Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almak için evden çıktığı sırada polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurulan ve 269 gün komada kalmasının ardından vefat eden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümüyle ilgili açıklama yaptı.
Kılıçdaroğlu, Berkin Elvan’ın ölümünden büyük bir üzüntü duyduğunu ifade ederek, “Gezi şehitleri kervanına bir evladımız daha katıldı” dedi. Elvan’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Emri Ben Verdim” diye üstlendiği saldırganlığın sonunda hayata veda ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, Elvan’ın babası Sami Elvan’ı da telefonla aradı. Kılıçdaroğlu, 269 gün yaşama direnen Berkin’e rahmet, ailesine, gezi eylemcilerine ve Türkiye’ye başsağlığı diledi.

Kılıçdaroğlu, Ergenekon Davası kapsamındaki tahliyelere ilişkin de açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Haram yemeyen demokrasilerde dürüst politikacının, aydının, yurtseverin, gazetecinin yeri demir parmaklıklar arkası değildir. Bu nedenle tahliyeleri mutlulukla karşılıyor, gasp edilen özgürlüklerine kavuşan dostlarımızı, arkadaşlarımızı, namuslu dürüst politikacıları, vatanseverleri, gazetecileri hoş geldiniz diye kutluyor ailelerinin de sevinçlerini paylaşıyorum” dedi.


İlgili yazılar

TBMM’deki bronz Özgürlük Anıtı törene hazırlanıyor!

Heykeltraş Hüseyin Gezer’in 1983 yılında TBMM yerleşkesi içinde yaptığı bronz Özgürlük anıtı beyazlatıldı. TBMM Başkanlığı yetkilileri her yıl Meclis açılmadan

MHP’den yandaş gazeteciye ağır mektup!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın  Yeni Şafak Yazarı Abdülkadir Selvi’nin bir yazısını  MHP’ye  eleştirisine mektupla yanıt verdi. Semih Yalçın

Orman kanunu değişsin

CHP, Yangınlar sonucu orman vasfını yitirdiği öngörüsü ile idarenin bilgi ve izini dışında yapılaşma gerçekleştiren gerçek ve tüzel kişiliklere bir dizi yaptırım getirilmesini istiyor.

Bir Cevap Yazın