GEZİ ŞEHİTLERİNE BİR EVLADIMIZ DAHA KATILDI

GEZİ ŞEHİTLERİNE BİR EVLADIMIZ DAHA KATILDI

İstanbul Okmeydanı’nda Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almak için evden çıktığı sırada polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurulan ve 269 gün komada kalmasının ardından vefat eden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümüyle ilgili açıklama yaptı.
Kılıçdaroğlu, Berkin Elvan’ın ölümünden büyük bir üzüntü duyduğunu ifade ederek, “Gezi şehitleri kervanına bir evladımız daha katıldı” dedi. Elvan’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Emri Ben Verdim” diye üstlendiği saldırganlığın sonunda hayata veda ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, Elvan’ın babası Sami Elvan’ı da telefonla aradı. Kılıçdaroğlu, 269 gün yaşama direnen Berkin’e rahmet, ailesine, gezi eylemcilerine ve Türkiye’ye başsağlığı diledi.

Kılıçdaroğlu, Ergenekon Davası kapsamındaki tahliyelere ilişkin de açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Haram yemeyen demokrasilerde dürüst politikacının, aydının, yurtseverin, gazetecinin yeri demir parmaklıklar arkası değildir. Bu nedenle tahliyeleri mutlulukla karşılıyor, gasp edilen özgürlüklerine kavuşan dostlarımızı, arkadaşlarımızı, namuslu dürüst politikacıları, vatanseverleri, gazetecileri hoş geldiniz diye kutluyor ailelerinin de sevinçlerini paylaşıyorum” dedi.


İlgili yazılar

Haydi öğretmen kardeşim!

Dün sabah okula giderken gördüm… Bir belediyemiz kocaman bir pankarta, bağıran harflerle yazmış; “Milletleri kurtaran ancak ve yalnız öğretmenlerdir…” diye.

Umutsuzluk yok. Halkın iktidarı geliyor!

Nasılsınız sevgili okurlar? Ben iyiyim şükürler olsun. Hastalık belasıyla uğraşsak da, memleketin şu dingin hali huzur veriyor. Gerçi Beştepe’den ara

Akçay: Erdoğan pire İçin yorgan yakıyor

MHP Manisa milletvekili Erkan Akçay “Bankacılık sisteminde oynanan oyunlar ülkemizi büyük bir krizin eşiğine getirmiştir. Hükümet ve cumhurbaşkanı bir an

Bir Cevap Yazın