​Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin  ne işe yaradığı tartışılan uygulamalarından biri olan  şehre giriş kapılarının yapımı tamamlandı.
Başkent’in 5 girişi olan Eskişehir, Esenboğa, Samsun, Konya ve İstanbul yolunda yapımını tamamlanan simge kapıların açılış töreninde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kapıların Selçuklu mimarisiyle yapıldığını ve tarihi yansıttığını ifade etti.  Açılış töreninde sanatçı Murat Göğebakan da  konser verdi. Her biri 5 milyon liraya ihale edilen kapılara toplam 25 milyon lira ödendi.
Kapıların genişlikleri 56 ile 68 metre, yükseklikleri ise 25 ile 30 metre arasında değişiyor. Kapıların araç geçiş yüksekliği ise 12 metre.
sg


İlgili yazılar

Tarihi Mahalle Turizme Açılacak!

Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan ve ismini Türkiye’nin 6. Başbakanı Şükrü Saracoğlu’ndan alan Ankara Kızılay’daki  Saracoğlu Mahallesi Taşınmazları ile birlikte  Emlak

Bahçeli: Nerede kaldı hoşgörü kardeşlik?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahceli twitter hesabından Mecliste yaşanan kavgayı ve ülke genelindeki şiddeti   “Bize ne oldu? Nereye gitti

TSK Bir Hafta Daha Suriye’de

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Cerablus’a yönelik ‘Fırat Kalkanı’ harekatında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yaralı ya da can kaybı olmadığını söyledi.

Bir Cevap Yazın