Güvenlik paketi  teröristlere yönelik

Güvenlik paketi teröristlere yönelik

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve sözcü  Beşir Atalay yeni güvenlik paketi’nin sıradan insanları rahatsız edecek bir paket olmadığı teröristlere yönelik olduğunu açıkladı.

Muhalefetin paketi 12 Eylül dönemi ile karşılaştırmasını eleştiren Atalay  “ben 12 Eylül’de 1 ay gözaltında kaldım. Ana muhalefet marjinal bir parti gibi davranıyor. Biz CHP gibi vatandaşa tepeden bakan bir parti olmadık olmayacağız.” dedi.

Çözüm süreciyle ilgili  kararlığın devam ettiğini ve gerekli adımların atılmaya devam edileceğini anlatan Atalay  şöyle devam etti:

Yol haritasının büyük bölümü hazırlandı. Yeni diyaloglar gündemde önümüzdeki günlerde bilgilendirileceksiniz. Bu sadece Türkiye’yi değil bölgeyi ilgilendiren konudur. Taraflardan biri elinden geleni yapmazsa karşısında halkı bulacaktır.

Akil insanları tekrar toplantıya çağıracağız.  Son olaylardan zararı HDP görmüştür, kendileri de bunu anladı.  Kimse sokaktan medet ummasın.  Çözüm süreci ile ilgili kararlılık devam ediyor önceden belirlenen takvim işliyor”

 


İlgili yazılar

Hamzaçebi: Başbakan Demirtaş’ı tehdit edemez

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, “Demirtaş, sokağa çağrı yapmışsa, yanlış yapmıştır, ancak Başbakan’ın yürütme gücünü elinde bulunduran bir kişinin, bir

Bahçeli: Korkuluk inşa etmeyi bırak artık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  “17-25 Aralık’a misilleme yapmak için 14 Aralık’ı icat edenler, kendi üzerlerinde atılı duran, peşlerini bir

Özkes : Ahlaksız müslüman tipi çoğaltılıyor

AKP iktidarı döneminde yapılanlara işaret eden ve haramı, helal sayan birinin dinden çıkmış olacağını belirten CHP’li İhsan Özkes, “Ahlaksız Müslüman

Bir Cevap Yazın