Hainler CHP’nin vatan sevgini değerlendiremez!

Hainler CHP’nin vatan sevgini değerlendiremez!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan “Karanlık mahfillerde terör gruplarıyla iş tutanlar, Cumhuriyet Halk Partisinin vatan sevgisini değerlendirecek ölçecek kalibrede değildir” dedi.
Cumhurbaşkanı ve başbakanın ağız birliği içinde CHP’yi vatan hainliği ile suçlamdığını belirten Tezcan yaptığı açıklamada “Siyasi geçmişleri vatana ihanet konusunda bir hayli zengin ve taze olan bu Erdoğan ve Davutoğlu, yaşanan son olaylarda suçüstü yakalanmışlar ve suçluların telaşı içinde hareket etmeye başlamışlardır”diye konuştu.

Suriye’de El Kâide uzantılı El Nusra IŞİD gibi terör örgütleriyle kucak kucağa olan AKP anlayışının, terör örgütlerine TIR’lar dolusu silah ve mühimmat gönderdiğini, bu  TIR’ların yakalandığını ancak soruşturmanın engellendiğini idida eden Tezcan ihanetin belgesinin  devlet arşivlerinde ve soruşturma dosyalarında mevcut olduğunu söyledi.

Belgelerin paylaşılmasını ve öğrenilmesiniı yayın yasakları ve operasyonlarla yasaklandığını anımsatan Bülent Tezcan  şöyle devam etti:

Bunları yapanlar, şimdi “elinizde belge varsa açıklayın, yoksa vatan hainisiniz” diyor. Zerre kadar vatan sevginiz, onurunuz ve haysiyetiniz varsa, tüm yayın yasaklarını kaldırın, soruşturma dosyalarındaki bilgi ve belgeleri halkın öğrenmesinin önünü açın. Ülkenin havaalanlarını ve sınır kapılarını IŞID benzeri terör örgütlerinin teçhizine açıp suç üstü yakalananlar, ihanetlerinin üstünü “vatan” kavramıyla örtmeye çalışıyorlar. Tüm siyasal yaşamları kirlilikle kaplı olanlar, en kutsal değer olan “vatan” duygumuzu da kirli emellerinin bir parçası haline getirmekten çekinmiyor.  Biz daha önce olduğu gibi, El Kaide, El Nusra, IŞID bağlantılarını gösteren belgeleri tüm yasaklara karşın açıklamaya devam edeceğiz.

Allah bu ülkeyi “her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım” diyenlerin vatanseverliğinden korusun.


İlgili yazılar

Putin: Terörü birleşirsek yenebiliriz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, G-20 için geldiği Antalya’da terörizm tehdidini sadece tüm dünyanın güçlerini birleştirmesi halinde yenebilecekleri söyledi. Putin,

Kaç”AK”saray’ın camisi böyle olacak

KAÇ-Ak Saray’ı yapan mimarlık şirketi, sarayın içine yapılacak caminin çizimlerini sitesinde yayınladı. Erdoğan’ın Atatürk Orman Çiftliği’ne mahkeme kararlarını dinlemeksizin yaptırdı

Bakanın Yanıt Veremediği Soru

İçişleri Bakanı Süleyman Soyu, memleketi Trabzon’un Düzköy ilçesinde halk oylaması için girdiği kahvede karşılaştığı sorular karşısında bunaldı. Soyluya en çok

Bir Cevap Yazın