HEDEF YİNE FETULLAH GÜLEN VE CEMAATİ

HEDEF YİNE FETULLAH GÜLEN VE CEMAATİ

Erdoğan Gülen’in “alim” olmadığını belirterek “Alim hırslarını yenen kişidir. Alim vatanını, ülkesini, milletini seven kişidir. ğan, “Hem holding sahibi olacaksın, Büyük paralara hükmedeceksin, ülkende fitne fesat çıkaracaksın sonra da ben alimin diyeceksin. Tehditle, şantajla iş göreceksin, sonra alimin diyeceksin. İnsanların mahremini dinleyeceksin, yatak odasını izleyeceksin ondan sonra ben alimin diyeceksin. Tarihte böyle bir alim var mı?” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Gülen Cemaati Lideri Fethullah Gülen’e “Said Nursi” üzerinden sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, “Biz sadece Allah’ın huzurun da eğiliriz! Başka hiçbir şey bizi eğdiremez. Dik duracağız! Dikleşmeyeceğiz. Biz 27 Mayıs’ta, 12 Eylül’de insanımıza yapılan zulmü ortadan kaldırdık. Biz büyük devletiz. Büyük düşünüyoruz. Büyük adımlar atıyoruz. Devlet ile milleti kucaklaştıracak reformlar atıyoruz” dedi.
Konuşmasında Said Nursi üzerinden mesajlar veren Erdoğan, “Said Nursi ülkesine döndü eserler yazdı. Çok zulümler yaptılar. Mahkûm ettiler, hapishaneye attılar. Bütün ömrü hapishanede sürgünde geçti. Fakat bildiği yoldan eğilmedi. İlkelerinden asla taviz vermedi. Kendi ülkesinden kaçıp gitmeyi alının ucundan geçirmedi. Hapislere, sürgünlere rağmen kendi ülkesinden kaçıp gitmeyi aklının ucundan geçirmedi. Said Nursi hayatta iken Diyanet İşleri Başkanlığına mektup yazarak, ‘Risale-i Nur’un basılmasını istedi. Ancak tek parti iktidarındaki CHP 27 Mayıs sonrası Risale-i Nur yazılmasını, basılmasını, okunmasını yasakladı. Said Nursi’nin arzusunu yerine getirdik. Kitabı biz bastırdık” dedi.
Son günlerde hükümete, devlete yönelik saldırılar nedeniyle Pensilvanya’daki zatın maskesini düşürdüklerini belirten Başbakan Erdoğan, alimin sadece bilen kişinin olmadığını alimin kendisini bilen kişi olduğunu vurguladı.
Başbakan konuşmasında, “Alim hırslarını yenen kişidir. Alim vatanını, ülkesini, milletini seven kişidir. Hem holding sahibi olacaksın, Büyük paralara hükmedeceksin, ülkende fitne fesat çıkaracaksın sonra da ben alimin diyeceksin. Tehditle, şantajla iş göreceksin, sonra alimin diyeceksin. İnsanların mahremini dinleyeceksin, yatak odasını izleyeceksin ondan sonra ben alimin diyeceksin. Tarihte böyle bir alim var mı? Tarihte kendi ülkesine ihanet eden, ülkesinde fitne fesat çıkaran bir alim gördünüz mü. Ülkesinden kaçan ülkesine kötülük eden bir alim gördünüz mü? Bu zatın Said Nursi ile bir ilgisi yok, hayatında görmüş değildir” görüşlerine yer verdi.
Gülen cemaat mensuplarına da çağrıda bulunan başbakan Erdoğan, paralel yapı mensupları ile aranıza mesafe koyun diye konuştu.
Rafineriyle, Ananasla, tehditle, şantajla, usulsüzlükler ile hakikate ulaşılamayacağını görülmesi gerektiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, “Bir başbakanın konuşmalarını kayda alanlardan alim olur mu? Bir başbakanın, Bakanlar ile Genelkurmay Başkanı ile, Cumhurbaşkanı ile konuşmasını kayda alanlardan alim olur mu? Bunların inancında şüphe ediyorum. Çünkü bunu yapamaz benim dinim buna müsaade etmez. Benim dinimde böyle bir şey yok. İnsanların mahremlerini dinleyerek devletin gizli görüşmelerini kayda alarak fitne çıkararak baki hakikatlere ulaşmak mümkün olmadığı görmenizi istiyorum. Bizim dinimiz İslam dini azizdir. Birilerinin yaptığı kötülükler dine zarar veremez. Ama insanlar yara alır, nesiller yara alır. Baki hakikatlerin peşinden koşan hizmetler yara alır” dedi.


İlgili yazılar

Öğretmenler borç batağında

Eğitim-İş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlerin ekonomik durumlarını ortaya koyan araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına göre, öğretmenlerin yüzde 81’i kredi

Erdoğan İçin İmam-Hatiplerin Yeri Ayrı

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, İmam Hatip okullarını yaygınlaştırıp kalitesini artıracaklarını söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu Öğrencileri Yaz Etkinliği

Bahçeli: Türkiye Cumhuriyeti ilk kez bu kadar zorda

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Türkiye Cumhuriyeti ağır bedeller sonucunda kurulmuş; haksız, insanlık dışı ve gayri meşru engel ve emelleri aşarak

Bir Cevap Yazın