Hırsızlar polisleri kovalamaya başladı

Hırsızlar polisleri kovalamaya başladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç bakan Zera Zarrap ile birlikte  yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan bakan çocuklarını  tahliye eden İslam Çiçek adlı yargıcın 3 Nolu Sulh Ceza Hakimi olarak atandığını söyledi.  Koç Halkbank eski genel müdürü  Süleyman Aslan’ın da  arasında olduğu 6 kişiyi bu 17 Aralık soruşturmasında tahliye den Hakim Hulusi Pur’un 2 Nolu Sulh Ceza, Recep Uyanık isimli Hakimin de 4. sulh ceza hakimi olarak atandığını söyledi.

Yapılanların bir tezgah olduğunu anlatan Koç polislere yönelik operasyonu ise  “Tezgah bu. Bunun üzerine şimdi yeni bir olay başladı.Bütün dünyada polis ne yapar? Görevi nedir? Hırsızı kovalar değil mi? Türkiye’de işler tersine döndü. Hırsızlar polisleri kovalamaya başladı. Şimdi Ergenekon, Balyoz, KCK, casusluk davası, Oda TV davalarını hatırlıyorsunuz. Süreçleri tekrar etmiyorum. Kurguyu biliyorsunuz, kumpası biliyorsunuz, tezgahı biliyorsunuz, bu tezgahın iki başında kimler oturdu bu senaryoyu yazdılar, kurguyu çizdiler, bu süreci çalıştırdılar, Ali Tatar’ın kanına kim girdi? Bunların hepsini biliyoruz. Yaşananları da biliyoruz. Bu kurgucular, bu senaryo yazanlar, bu oyun kurucular kendi aralarında hesaplaşmaya başladılar. Başkalarına beraberce oynadıkları oyunu şimdi birbirlerine karşı sergiliyorlar. Yani bir kesimi için bunlardan sap döndü, saman döndü, hesapta döndü bir kesimi için Şimdi manzara hep aynı. Sabah ve sabaha karşı baskınları dikkat edin. Kelepçeler, medya servisleri, itibarsızlaştırmalar, kişisel hikayeler… Peşinen suç isnatları, tezgahlar, hazırlanmış tertip iddialar, kurgular aynı bu filmi daha önce seyrettik” dedi.

 

 


İlgili yazılar

TBMM TUTANAKLARINA GEÇEN VEKİL KÜFÜRLERİ

TBMM Genel Kurulu’nda Dershane yasa tasarısı görüşülürken milletvekillerinin önceliği yolsuzluk ve rüşvet operasyonu oldu. Milletvekilleri tutanaklara geçen konuşmalarında birbirlerine normal koşullarda ağza alınmayacak laflar etti.

Kılıçdaroğlu’na yanlış yapan hakime soruşturma

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağıran İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir

Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesi başladı

AKP ile CHP heyetleri arasındaki  koalisyon ön görüşmesinden sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Başbakanlık’ta biraraya geldi.

Bir Cevap Yazın