İçeride zaman bol orada tamamla

İçeride zaman bol orada tamamla

BaşbakanTayyip Erdoğan, emniyetteki cemaatçi polislere yönelik operasyonda  gözaltına alınan polislerden birinin annesi için başladığı hatmin yarıda kaldığını söylemesine, “Anneciğine haber gönderiyor. Bir tanesi diyor ki ‘5 cüzüm kalmıştı hatmi şerifinde. Beni sevenler onu da siz tamamlayın’ diyor. Ben sana söyleyeyim. İçerde zaman bol. Al Kuran-ı Kerim-i yanına orada 5 cüzünü de tamamla” yanıtını verdi.

Başbakan Erdoğan, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) açılışını Pendik’teki törenle gerçekleştirdi. Kocaeli’ndeki arıza nedeniyle tören alanına yaklaşık 45 dakika geç gelen Erdoğan’ın buradaki konuşmasında emniyetteki operasyon ön plana çıktı. Başbakan Erdoğan, gözaltına alınan ve Emniyet Amiri İsmail Arslan’ın “Vefat eden anneme okuduğum hatim yarım kaldı. Şehit kızların anneleri kalan son 5 cüzü okusun. Kızlarına ve rahmetli anneme armağan etsinler” sözleri üzerine şöyle konuştu:

ZAMAN BOL

Kardeşinizi Çankaya’ya gönderirseniz biliniz ki paralel yapıyla mücadelemiz durmayacaktır. Çünkü bunlar ulusal güvenliğimizi tehdit ettiler. Yandaş medyalarında acındırma, dramatik pozlar veriyorlar. Oralarda bu tür şeyler yapıyorlar. Sonra anneciğine haber gönderiyor. Bir tanesi diyor ki ‘5 cüzüm kalmıştı hatmi şerifinde. Beni sevenler onu da siz tamamlayın’ diyor. Ben sana söyleyeyim. İçerde zaman bol. Al Kuran-ı Kerim-i yanına orada 5 cüzünü de tamamla. Milleti ne zannediyorsun ya. Senaryocu bunlar hep. Senarist.

Allah ömür verdiği bu can bu tende durduğu müddetçe ülkeme milletime hizmet yoluna çalışmaktan bizi kimse alıkoyamayacak. Konuşuyorlar. Başbakan da hesap verecek diyorlar. Biz size verilecek hesaptan değil rabbime verilecek hesaptan korkarız. Ve biz hesaba çekilmeden kendini hesaba çekenlerdeniz. Biz böyle terbiye aldık. Böyle yetiştik bu yolda böyle yürüyoruz.

Attığımız her adımda önümüze engeller çıkardılar. Türkiye büyümesin güçlenmesin hedeflerine ulaşamasın diye her yola başladılar. Kimi zaman darbecilerin yargı ve emniyet içinde gözlenmiş sivil darbecilerin saldırılarına maruz kaldık. Teslim olmadık. Eğilmedik dik durduk kararlı sabırlı davrandık ve sabreden zafere ulaşır hükmünü hamdolsun yaşadık. Allah’ın yardımı milletimizin desteği ile hepsinin de üstesinden geldik. Başlattığım projelerin birer birer neticesini almaya başladık.

 


İlgili yazılar

ÖDP seçime katılmama kararı aldı!

Seçim işbirliği ve bazı isimlerin CHP kontenjanından aday olmasını isteyeceği konuşulan ÖDP Merkez Yürütme Kurulu, parti olarak seçimlere katılmama kararı

TMSF Bankasya’ya el koydu!

Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığı nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef aldığı Bank Asya’nın tamamı Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu’na (TMSF) devredildi. Dün

KİM NEREDE GÖREVLENDİRİLDİ?

Yeni HSYK Kararnamesi’ne göre 271 hakim ve savcının ataması yapıldı. Ergenekon Hakimi Hasan Hüseyin Özese Sakarya Hakimliğine, yolsuzluk operasyonunu yürüten

Bir Cevap Yazın