İnce: Saldırılara rağmen Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır

İnce: Saldırılara rağmen Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, cumhuriyetin yıpratılmasına, kuşatılmasına ideallerinin yok edilmesine rağmen ilelebet yaşayacağını  söyledi.

İnce Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şöyle dedi:

Bir çağdaşlaşma projesi olarak Ulusal Kurtuluş Savaşı’ndan hemen sonra ilan edilen Cumhuriyeti’mizin 91. yılını onurla, gururla, coşkuyla kutlayacağız.
Cumhuriyet; Atatürk’ün Nutuk’taki sözleriyle, ”Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımların yarattığı uyanıklığın ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır.”
Cumhuriyet hukukun üstünlüğüdür, laikliktir, aydınlanmadır, çağdaşlaşmadır, bilimdir, kültürdür, demokrasidir, 1930’ların heyecanıyla zor koşullarda kurulan fabrikalardır, Köy Enstitüleridir.
Bugün Cumhuriyet’in değerlerini aşındıran, başarılarını yok sayan, ideallerini küçümseyen, kurumlarını yok eden sistematik bir saldırı ile karşı karşıyayız. Cumhuriyetin yıpratılmasına, kuşatılmasına, ideallerinin yok edilmesine karşın Cumhuriyetimize, ona olan inancımızla sahip çıkarak gerçek demokrasiyi, gerçek özgürlüğü, refahı ve zenginliği yaşayacağız.
Her türlü saldırıya rağmen Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır.
Cumhuriyet projesinin mimarı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah ve mücadele arkadaşlarını şükranla anıyor, şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık diliyor, ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.


İlgili yazılar

Davutoğlu: Ak Parti’nin sicili hep temiz olmuştur!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmeleri öncesinde CHP ve MHP’ye, “şartsız gelin” mesajı verirken “Seçim sonrasında ortaya çıkan tabloya göre milletimiz

Vecdi Gönül yeniden Bakan

Eski Milletvekili ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül dışaridan  Milli Savunma Bakanlığı görevine getirildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, İsmet Yılmaz’dan boşalan Milli

HDP’den Erdoğan’a: Masa kuruldu koltuklar boş

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çözüm sürecine yönelik yaptığı “Karşı karşıya oturulan bir masa olması devletin

Bir Cevap Yazın