İşadamlarının fişlenmesi meclis gündeminde

İşadamlarının fişlenmesi meclis gündeminde

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Son dönemde Gaziantep ilinde birçok işadamının fişlendiği yönünde çıkan haberleri meclis gündemine taşıdı.

Semih Yalçın konu ile ilgili olarak, Halen anılan ilimizde Sanayi Odası, Ticaret Odası veya Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı işadamlarının toplam sayılarının bağlı bulundukları odalara ve meslek gruplarına göre dağılımı nasıldır? Son dönemde anılan ilimizde faaliyet gösteren işadamlarının fişlenerek idari ve/veya siyasi baskı altına alınmak istendikleri yönünde medyaya da yansıyan haberler ve iddialar doğru mudur? diye İçişleri Bakanı Efgan Ala’ya sordu.

Yalçın, Bakan Ala’dan şu sorularına yanıt istedi :

Bunlar doğru ise iş adamları hangi gerekçelerle fişlemeye tabi tutulmaktadırlar?
Anılan ilimizde 2011-2014 döneminde haklarında fişleme yapılan işadamlarının toplam sayılarının yıllara göre dağılımı nasıl olmuştur?
Anılan dönemde fişlemeye tabi tutulan işadamlarının fişlenme gerekçeleri nelerdir?
Anılan ilimizde 2011-2014 döneminde haklarında fişleme yapılan işadamlarından ilk 50 kişinin isimleri veya şirketleri hangileridir?
Anılan ilimizde haklarında fişleme yapılan işadamlarının Bakanlığınız yetkilileri ya da il/ilçe yöneticileri aracılıklarıyla, AKP il ve ilçe teşkilatları ile AKP’li yöneticilerin bulunduğu vakıf ve/veya derneklere ayni veya nakdi yardım yapmaya zorlandıkları, aksi takdirde ticari itibarlarının yok edileceği yönünde tehdit edildikleri iddiaları doğru mudur?
Bakanlığınızın anılan konuya ilişkin görüşü ile ülkemizin içeride ve dışarıda itibar kaybına yol açan bu hukuk ve çağ dışı uygulamalardan kurtarılmasına yönelik 2015 yılı programı nasıldır?


İlgili yazılar

SURİYE’DE DİNCİ MİLİTANLAR FRANSIZ GAZETECİLERE İYİ DAVRANMAMIŞ!..

Suriye’de aylarca dinci  IŞİD teröristleri tarafından alıkonulan 4 Fransız gazeteci, başlarından geçenleri anlattı. Didier Francois, bodrum katlarında birbirlerinde bağlı olarak, doğal

Kılıçdaroğlu: Bahçeli üzmedi şaşırttı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AKP ile koalisyonun bir çok zorluğu bulunduğunu bu nedenle bir erken genel seçim olasılığının daha yüksek

Erdoğan AİHM’in din dersi kararını eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan  “AİHM’in din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile ilgili karar yanlıştır” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yeşilay Cemiyeti

Bir Cevap Yazın