İşte bir Bahçeli klasiği daha

İşte bir Bahçeli klasiği daha

AKP iktidarının en büyük gizli destekçisi olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletçe, asırlar boyunca çok kayıplar verdiklerini, çok bedeller ödediklerini, çok badirelerle muhatap kaldıklarını belirterek, “Fakat hiçbir felaket bizi yolumuzdan çevirememiş, hiçbir saldırı, hiçbir tahrik, hiçbir afet birliğimizi ve saflarımızı bozamamıştır” dedi. Bahçeli bu açıklamayı, ülkeyi kamplaştıran, insanları alevi-sünni, Türk-Kürt, laz-çerkez diye ayıran Başbakan’a rağmen yaptı!

MHP Genel BaşkanıDevlet Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Bahçeli mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin 95 yıldır gür bir şekilde yandığını vurgulayarak, “Ne var ki, bu yılki 19 Mayıs kutlamaları milletimizi derinden sarsan Soma faciasının doğal olarak gerisinde ve gölgesinde kalmıştır. Türk milleti Soma’da kaybettiği evlatları için 13 Mayıs’tan beri ağlamakta ve bundan dolayı yüreği yanmaktadır” dedi.
Bahçeli mesajında, 11 Mayıs 2013 tarihinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan ve 54 vatandaşın hayatını kaybettiği Reyhanlı olaylarını anımsatarak, “İki yıldır üst üste yaşanan acı ve felaketler 19 Mayıs’ın hakkıyla, layıkıyla ve sevinçle kutlanmasına zorunlu bir şekilde engel olmuştur. İçinden geçtiğimiz ıstırap dolu günleri dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik bağlarını güçlendirerek aşacağımızdan kuşku duyulmaması lazımdır. 19 Mayıs 1919 ruhunun bizlere miras bıraktığı tarihi mesajın özü de aslında buna vurgu yapmaktadır. Samsun’a çıkan cesur ve faziletli irade, acılar içinde kıvranan, kayıplarla sınanan, işgal ve esaretle tehdit edilen son yurdumuzun umutlarını yeşertmiş, talihini değiştirmiştir. Türk milleti en ağır şartlarda dahi yılgınlık göstermemiş, yenilgiyi peşinen kabullenecek gaflet ve korkaklığın pençesine düşmemiştir” ifadelerini kullandı.

GENÇLİĞİN DAHA SORUMLU YETİŞMESİ VAZGEÇİLMEZ GÖREVİMİZ”

19 Mayısın, aşağılanan milli varlığın canlanışı; teslimiyetçi, tavizkar yönetimlere karşı milli devletin müjdesi, dönemin küresel dengelerini baştan ayağa değiştiren milli mücadele şuurunun doğumu olduğunu vurgulayan Bahçeli mesajının devamında şunları kaydetti:
“Aynı zamanda 19 Mayıs; Türk milletinin ortak çatı altında buluşarak akıl, duygu, sağduyu, vizyon ve fedakarlık eşliğinde istikbaline sahip çıkışının tarihe mal olmuş milliyetçi kararlılığıdır. Bu sayede ümitsizlikler etkisizleştirilmiş, kırgınlıklar onarılmış, fikir ayrılıkları giderilmiş, tasa ve kıvancın ortak paydasında buluşularak Türkiye Cumhuriyeti’nin ana çatısı heyecanla örülmüştür. Milletçe, asırlar boyunca çok kayıplar verdiğimiz, çok bedeller ödediğimiz, çok badirelerle muhatap kaldığımız bir gerçektir. Fakat hiçbir felaket bizi yolumuzdan çevirememiş, hiçbir saldırı, hiçbir tahrik, hiçbir afet birliğimizi ve saflarımızı bozamamıştır. Yüreği millet sevgisi ile dolu, ahlaklı ve imanlı; milletine, ülkesine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının bilincinde olan ve yüksek ülküleri amaçlamış gençliğin yetişmesi halinde Türk milletinin ve Türk devletinin bekası güvenceye kavuşabilecektir. Bu itibarla, yarınların teminatı Türk gençliğinin daha iyi ve daha sorumlu yetişmesi hepimiz için vazgeçilmez hedef ve görevdir.”


İlgili yazılar

İnce, Syriza milletvekilleri ile bir araya geliyor

CHP’li İnce komşu Yunanistan seçimlerinde iktidara gelen Syriza partisi milletvekilleri ile bir araya gelecek. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Yunanistan

Bahçeli: Selden Kütük Kapmaya Çalışıyorlar

MHP lideri Devlet Bahçeli muhalefeti “Selden kütük kapma sevdasına kapılıp da siyaseti gayri milli ölçekte dizayn etmek isteyenlerin değirmenine su

Bahçeli: AB’nin aldığı karar paçavradan farksızdır

MHP lideri Devlet Bahçeli Türk milletini, Türkiye’yi, Türk tarihini çepeçevre saran iftira ve suçlama kampanyasına bir yenisinin daha eklendiğini açıkladı. Avrupa

Bir Cevap Yazın