İşte E-Parti’nin kurucular listesi

İşte E-Parti’nin kurucular listesi

e-Parti yönetimi halkın gerçekten kendi kendini yönetmesi idealiyle yola çıktığını, öncülük rolü üstlendiğini bildirdi.

CHP’den istifa eden Bağımsız Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı meclisde düzenlediği basın toplantısında şöyle konuştu :

Seçme, seçilme, karar alma gibi siyasi süreçlerin tamamına üyeleri/yurttaşları dâhil ediyor, mevcut yasaların eksikleri ve kısıtlamaları için alternatif çözümler sunuyor.

e-Parti girişimi olarak hedefimiz, partide ve devlette yurttaşların yönetime ve denetime katılımını en üst düzeye çıkarmak ve sürekli kılmaktır. Doğrudan ve tam demokrasiye ulaşmaktır. Doğrudan demokrasi, halkın aracısız, temsilcisiz bizzat kendi kendini yönetmesidir. Kendi yazgısını kendi eliyle, kendi kararıyla tayin etmesidir. Her aşamada hesap sorabilmek ve hesap verebilmektir. Şeffaflıktır.

Bu girişimimizle biz, Türkiye’mize yeni bir ufuk açmak istiyoruz. Türkiye’mizin altın çağını geçmişte değil, gelecekte, akıl, zekâ ve bilimde arayan bir ülke olmasını istiyoruz. Gençlerimizin, kadınlarımızın, tüm insanlarımızın bizimle bu yolculuğa hazır olduklarına inanıyoruz.

İşte e-Parti kurucular kurulu listesi üstüne tıkla oku :

20141126_164547


İlgili yazılar

Feyzioğlu: Tünelin ucu göründü

Türkiye Barolar Birliği’nin öncülüğünde ‘Türkiye Adaletini Arıyor’ mitinglerinin ikincisi İzmir’de yapıldı. TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal,

CHP’LİLER ABD BÜYÜKELÇİSİYLE ÖĞLE YEMEĞİNDE BULUŞTU

İKİNCİ YAKIN TEMAS CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindeki 5 kişilik heyetle ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ile öğle yemeğinde buluştu.

Gürvit: O avukattan hesap soracağız

12 Eylül davası kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan Kenan Evren’in damadı Erkan Gürvit, CNN Türk’te yayınlanan 5N1K programında katıldı. Gürvit,

Bir Cevap Yazın