İtiraflar soru önergesi oldu

İtiraflar soru önergesi oldu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Başbakanlık Başdanışmanı Etyen Mahçupyan’ın itiraf niteliği taşıyan, “PKK’nın bölgede alan hakimiyeti kurduğu, şehirlere hâkim olmaya başladıkları, kamu düzeninin devletin değil PKK’nın elinde olduğu, PKK’nın bu süreçte güçlendiği” yönündeki sözleri CHP tarafından TBMM zeminine taşındı.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, konuyla ilgili olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi hazırladı. Oran’ın Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle  verdiği soru önergesinde  bölgede  alan hâkimiyetinin kaybedildiği zamanlar oldu. Hâkimiyeti sağlayamadığımız zamanlar oldu. Kırsalda terör baskısı arttı, şehirlere inmeye başladılar. Ve şehirlerde de hâkim olmaya başladılar. Bölgede devletin devlet olması gerekir. Tedbirler alınsın. Yoksa iş tersine dönecek” açıklaması hükümet politikanızın iflas ettiğinin göstergesi değil midir?” dedi.
Davutoğlu’nun başdanışmanı Gazeteci Etyen Mahçupyan’ın bir televizyon kanalında, “PKK süreç boyunca çok şey kazandı. Meşruiyet kazanma yolunda mesafe aldılar. Bölgede güçlerini pekiştirdiler. Öyle ki kamu düzeni bölgede şu anda devletin değil PKK’nın elinde” açıklamasının ne anlama geldiğini de soran Oran  “PKK’nın Doğu ve Güneydoğu’da kamu düzenini sağlamasına” neden izin veriyorsunuz?  dedi.


İlgili yazılar

O altı kişi kim ???

AKP Genel Başkanlığı’na Ahmet Davutoğlu seçildi. Davutoğlu, 1382 oy aldı. AKP 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’ nde bin 245 delegenin imzasıyla

CHP’lilerin beklediği haber!

CHP’nin kongre süreci aksamadan devam edecek. CHP Genel Merkezi, bugün internet siteleri ve televizyonlarda yayınlanan haberler sonrasında bir açıklama yaptı.

Soruşturma önergesi iade edilmişti

CHP, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında “görevini kötüye kullandığı, gerekçesiyle gensoru önergesi verdi.

Bir Cevap Yazın