Kardeşi Kardeşe kırdıranlara oy vermeyin

Kardeşi Kardeşe kırdıranlara oy vermeyin

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gazze’de bombalananlar, hukuksuzluğa uğramış olanların haklarına sahip çıkmanın Kadir Gecesi’nin yüklediği sorumluluklardan olduğunu belirterek, “Mevki ve makam hırsıyla gözü dönenlere, her tür hak ve hukuksuzluğa neden olanlara, yolsuzluğa kol kanat gerenlere, kul hakkına el uzatanlara karşı durmak da o kadar önemlidir” dedi.

CHP Genel Başkanı, Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı mesajda, “Karanlığın yerine aydınlığı, cehaletin yerine bilimi, savaşın yerine barışı, şiddet ve zulmün yerine hukuk ve adaleti, kin ve nefretin yerine sevgi ve hoşgörüyü öneren yüce Kur’an, mübarek Kadir Gecesi’nde inmeye başlamıştır” dedi.

Kadir Gecesi gibi, Ramazan ayı boyunca da özellikle İslam dünyasında kan aktığını ifade eden CHP lideri mesajında şunları kaydetti:
“Bir yandan saldırgan zalimlerin zulmü, öte yandan kardeşi kardeşe kırdıranlar ve hak- hukuk tanımayanlar gönülleri kararttı, yürekleri dağladı.
Başta Gazze’de bombalananlar ve canlarına kıyılanlar, bölgemizde kanı dökülenler ve tüm dünyadaki açlarla yoksullar olmak üzere, ilgiye, desteğe, yardıma ihtiyacı olanların ellerinden tutmak, öte yandan, ülkemizdeki mağdurların, haksızlığa, hukuksuzluğa uğramış olanların haklarına sahip çıkmak Kadir Gecesi’nin bizlere yüklediği sorumluluklardandır.
Bu ne kadar önemliyse, mevki ve makam hırsıyla gözü dönenlere, her tür hak ve hukuksuzluğa neden olanlara, yolsuzluğa kol kanat gerenlere, kul hakkına el uzatanlara karşı durmak da o kadar önemlidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşlarımızla İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa esenlikler diliyorum.”

AFYON’DA OY İSTEDİ

CHP lideri Cumhurbaşkanlığı seçimi çerçevesinde Afyon’da ekmeleddin İhsanooğlu’na oy verilmesini istedi. Türkiye’nin kurtuluşu için ekmeleddin ihsanoğlu’nun cumhurbaşkanlığına seçilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, “Ülkenin itibarı sıfır oldu. Yolsuzluk hukuksuzluk aldı başını gidiyor. Ekmeleddin ihsanoğlu’nun seçilmesi halinde devlet içindeki kavga sona erecek, Türkiye yeniden eski itibarını kazanacak. Sizlerden namuslu dürüst adaya oy vermenizi istiyorum” dedi.


İlgili yazılar

Bahçeli son kararı cumartesi günü verecek

Önceki gün akşam toplanan MHP Başkanlık Divanı toplantısında seçim sonuçları ile olası koalisyon formülleri masaya yatırıldı. Devlet Bahçeli, koalisyon senaryoları

Akşener: Kurultaya Engel olmak Suçtur

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, “Tüzük değişikliğinden sonra alınacak seçimli kongre kararının kesin bir karar olacağını ve mahkeme kararının

Vekil adayına ölüm tehdidi!

CHP Bolu milletvekili adayı Burak Cop Twitter üzerinden AK Troll’lerden ölüm tehditleri alıyor. Tehdit üzerine açıklama yapan  CHP Bolu İl Başkanı

Bir Cevap Yazın