KILIÇDAROĞLU: 4 BAKAN BİR BAŞÇALAN

KILIÇDAROĞLU: 4 BAKAN BİR BAŞÇALAN

Giresunluları  ‘Ayakkabı kutusunu ben de biliyorum siz de biliyorsunuz. Ceplerinize dikkat edin, o cebe haram el ulaşabilir ona engel olun. Ayın 30’unda sandığa gideceğiz. Sandığa da el uzatabilirler'” diye uyaran Kılıçdaroğlu “Bu ülkede kadınlar çocuklarına nasıl sahip çıkıyorsa ülkeye de öyle sahip çıksın. Ülkenin birinde biri çıktı ‘bana oy verin yolsuzlukla mücadele edeyim bana oy verin yasakları kaldıracağım’ dedi. Millet de ‘sana oy veriyoruz’ dedi. Bir dönem geçti beklediniz acaba bunlar bitti mi? Üçüncü dönem geçti ve bir şey gördük” dedi.

Dünya tarihinde ülkesini soyan tek başbakanın Erdoğan olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu  “Sabahın 8’inde oğluna telefon ediyor. Şu bakanların çocuklarının evinde arama yapıldı evde ne var diyor. Evdeki paraları sıfırla diyor. Ertesi gün 10:58’de paraları soruyor, babacığım bir miktar kaldı diyor. Ne kadar kaldı diyor. 30 milyon avro kaldı diyor. Bu bir kişinin hikayesidir. Ülkeyi soyan bir kişinin hikayesi.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Hopa’da bana bir şey verdiler. Memleketi sağlam yedin boğazında kalsın diye. Bu nasıl ülkedir ki sana uçaklar tahsis etti, kırmızı plakalar tahsis etti. Shroder’e şikayet ettin maaş yetmiyor dedin. Geldiğimiz nokta şu. Bir ülkeyi yöneten insanın vatandaşını düşünmesi lazım, ailelerde huzur var mı yok mu diye düşünmesi lazım ama o devleti soymakla meşgul.”

TAYYİP DOĞRU SÖYLEMİŞ

Geçen gün televizyonda çok laf yalansız çok mal haramsız olmaz demiş. Vallahi doğru söylemiş. Kendi bakanı söylüyor. Çok mal haramsız olmaz diyor. Nasıl oluyor böyle bir ülkede demokrasiyi koruyacağız?

YETER ARTIK BIKTIK ARKADAŞ

Bunun yolu şu. Harama ortak olmak istiyor musunuz? O zaman ayın 30′u geliyor. Sandığa gideceğiz. Diyeceğiz ki. Yeter artık sizden bıktık arkadaş. Bu ülke bıktı. Giresun’da işsizlik var mı! Hanımlar çocuklar işsiz mi! Şunu unutmasın Türkiye’deki hiçbir yurttaşım unutmasın.. Çocuğunuz işsizse sebebi Başçalandır. Ürettiğiniz ürünün karşılığını alamıyorsanız sebebi devleti soyanlardır. Emekli aylığı düşükse sebebi devleti soyanlardır. Esnaf kardeşim sabahın köründe dükkanı açarsın 24 saat çalışırsın 2 ay prim aksat sana sağlık hizmeti verilmiyor. Emekli olup işine devam etsen aylığından yüzde 15 kesiliyor. Arkadaş benim emekli aylığımdan bu parayı sen niye kesiyorsun. Ben alın teriyle kazandım o parayı. Neden kesiyorsun? Eğer kesiliyorsa sebebi bu devleti soyanlardır.

ÜLKEMİZİ, DEMOKRASİYİ, ÖZGÜRLÜKLERİ, İNSANIMIZI SEVİYORUZ

Ülkemizi seviyoruz demokrasiyi seviyoruz özgürlükleri seviyoruz insanımızı seviyoruz. Birbirimizi tanımasak bile selam vermek istiyoruz. O zaman ayın 30′u geliyor. Hep beraber çalışacağız. Çocuklarımız için. Ben size bunu vaat ediyorum. Barış içinde yaşayacağımız bir Türkiye vaat ediyorum. CHP iktidarında ilk 4 ayda siyasi ahlak yasası çıkaracağız. Kirli adamlar siyasetin dışını çıkacak.

Bugüne kadar başı örtülü kapalı kadınların giysisi üzerinden siyaset yapıldı. Size Kemal Kılıçdaroğlu sözü. Kadın nasıl isterse öyle giyinsin. Her kadının başı açık veya kapalı olsun tamamının benim başımın üstünde yeri var. Bütün kadınlara inanıyorum. Kadın bu toplumun temel direği. Bizi annelerimiz yetiştirdi. Yemediler yedirdiler. Çocuğum kızım oğlum daha iyi iş bulsun bizden daha iyi yaşasın diye mücadele ettiler. Size sözüm ben bu ülkede çalışırken siyaset yaparken işsizliği önlemek için her çabayı göstereceğim. Oy versin vermesin herkese eşit yaklaşacağım. Onlar iş buldukça ben mutlu olacağım.

BU HÜKÜMET AKP’YE OY VERENLERİ KANDIRDI

Yine annelere sesleniyorum temiz siyasetin yolunu siz açacaksınız. Çünkü siz kirliliğe izin vermezsiniz. Evleriniz tertemizdir. Çöp olsun anneler hemen gider kaldırırlar. Türkiye’yi de siz temizleyeceksiniz. AKP’ye oy veren değerli yurttaşlarıma sesleniyorum. Sizi asla kınamıyorum. Oy verdiniz diye size en ufak bir şekilde sitem de etmiyorum. Çünkü siz dediniz ki bunlar bize söz verdi yolsuzluğu önleyecekler. Siz de gidip oy verdiniz. Bu hükümet sizi kandırdı. Bu hükümet size doğruları söylemedi. Bunlar köşeyi döndü siz fakirleştiniz. Çocuğunuz işsiz kaldı. Bütün yurttaşlara sesleniyorum Türkiye’de yeni bir siyaset yolunu açmak zorundayız. Beraber yapacağız biz bu işi. İstiklal Marşı için Bayrak için yapacağız biz bu işi. Bu ülkeye barışı ve huzuru getireceğiz.

 


İlgili yazılar

Erdoğan: Azınlık hükümetiyle hemen seçime gidilmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koalisyon görüşmelerinin olumlu sonuçlanmaması halinde ‘azınlık hükümetiyle’ hemen seçime gidilebileceğini söyledi. Erdoğan “Benim karşı olduğum kalıcı azınlık hükümetidir. Seçime

Amatör klüpler üzerinden peşkeş

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Mersin’de amatör spor kulüpleri üzerinden 1 milyon TL’lik usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na

Akşener: Adalet Ve Huzur Tesis Edilmeli

MHP Genel BAşkanı Devlet Bahçeli’nin eleştirdiği “adalet yürüyüşüne” MHP’den ihraç edilen genel başkan adaylarından Meral Akşener’den destek geldi. Akşener sosyal

Bir Cevap Yazın