Kılıçdaroğlu: Arınç gidip denetim yapabilir

Kılıçdaroğlu: Arınç gidip denetim yapabilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT Tır’larında silah taşındığına ilişkin görüntüleri haberleştiren Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bedelini ağır ödeyecek öyle bırakmam onu” sözlerine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu “Açık bir tehdit. İlk kez bir Cumhurbaşkanı bir yalanı ortaya çıkardı diye bir gazeteciyi açıkça tehdit ediyor. Bu Erdoğan’ın acizliğini gösterir” dedi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki altın klozetler ile ilgili “denetim davetine” ise “Arınç gidip Kaçak Saray’daki israfı ve tuvaletleri denetleyebilir” karşılığını verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu,Kars mitingi öncesi uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dündar’a yönelik, “Avukatlarıma talimatı verdim hemen davayı açtım. Bu haberi yapan kişi bunun bedelini ağır ödeyecek öyle bırakmam onu” ifadelerine şu tepkiyi gösterdi: “Açık bir tehdit. İlk kez bir Cumhurbaşkanı bir yalanı ortaya çıkardı diye bir gazeteciyi açıkça tehdit ediyor. Bu Erdoğan’ın acizliğini gösteriyor. Oysa kendisinin halkı aldattığı ve yalan söylediği için halktan özür dilemesi gerekiyor. Tehditle, şantajla işlediği suçu örtmeye çalışmaktadır, Erdoğan’ın da Davutoğlu’nun da eli kanlıdır. Orada dökülen kanın eli, ikisinin de yakasındadır.” Neden çok uzak bir kapıdan? Sorulması gereken dünya kadar soru var. Bu silahlar Esenboğa’ya hangi ülkeden geldi? Kaç kez bu işler gerçekleştirildi? Türkmenler Yayladağ’a yakın bir bölgede bulunuyorlar. Neden Tır’lar Türkmenlere çok uzak bir kapıdan Suriye’ye gönderiliyor?

İnsani yardım silahın kılıfı olmuş

Türkiye’nin silah gönderdiği belli. İnsani yardım, silahın kılıfı olmuş. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni korsan devlet kimliğine büründürdüler. Bir devlet politikası olarak gönderilmediğine eminim. Davutoğlu, Erdoğan, yurtdışındaki bağlantıları ve MİT’in bir bölümü tarafından koordine edilmiştir. En azından Adana Valisi’nin, Adana’daki silahlı kuvvetlerin haberinin olması gerektiğine işaret etti. Devlet by-pass edilerek kişisel hırs ve intikam duygusu ile davrandıklarını görüyoruz. Vebali, sorumluluğu ağırdır bu işin.

Radikal gruplara gönderiliyor

Türkmenler almadıklarını açıkladılar. Türkmenlerin katledilmesinin önüne geçmek için dünyayı haberdar ederdik, kamuoyu desteği alırdık, her türlü desteği alırdık. İnsanlık suçuna dur demek için, katliamı önlemek için yapacaksınız. Bu evrensel hukuka inanan her devletin görevi. Ama burada silahlar radikal gruplara gönderiliyor. Türkiye Ortadoğu’da yaptığı yanlışlar nedeniyle ağır fatura ödedi. Cilvegözü, Reyhanlı, Niğde olayları, 2 milyon Suriyeli bize çıkan ağır faturalardır. Yanlış bir dış politikanın Türkiye’yi sürüklediği batağı gösteriyor. Kişisel beklentileri ve fantazileri, öç alma duyguları uğruna Türkiye’yi dış politikada bir çıkmaza sürüklediler.

 


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu: Başbakanın İçgüvenlikten haberi yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’na, “Davutoğlu’nun İç Güvenlik Yasa Teklifiyle ilgili bilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü kendisi başbakanlık koltuğunda

Muharrem İnce’den Genel Başkanlık çıkışı

CHP Grup başkanvekili Muharrem İnce, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Seçimde başarısız olduk. Bir an önce kurultayı toplayın” çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu: 12 Maddeyi Her Yerde Anlatın

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu  Şırnak ve Hakkari’nin il olarak kalmasını, Yüksekova ve Cizre’nin de il yapılmasını önerdi.  Çanakkale’de İl Başkanları

Bir Cevap Yazın