Kılıçdaroğlu: Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum

Kılıçdaroğlu: Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum

Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Kobane’ye yönelik IŞİD saldırısını protesto etmek amacıyla yurt içinde yapılan gösteriler nedeniyle herkese sağduyu çağrısı yaptı.

Üzüm Üreticilerine destek vermek amacıyla Salihli’de  düzenlenecek olan mitinge giden kılıçdaroğlu İzmir Adnan Menderes Havaalanında  gazetecilerin protesto eylemleriyle ilgili sorularını yanıtladı. CHP lideri gece süren olayları endişe ile izlediklerini belirterek hükümetin büyük bir acz içinde ülkeyi ortadoğu bataklığına sürdüğünü ve bunun da endişe verici olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, ” Biz yüzünü yıllarca batıya dönmüş, çağdaş yaşamı hedef almış bir toplumuz. Bu hükümet döneminde anlamsız biçimde ortadoğu bataklığına sürükleniyoruz. Bu büyük bir aymazlıklıktır. Devlet ciddiyetinden uzak tutumlarla sürüklendiğimiz bu çatışma ortamı endişe verici boyutlara ulaşmıştır. Bir bakan çıkıp ‘şiddete daha büyük şiddetle karşılık vereceğiz’ diyor. Devlet kin ve intikam duygusuyla hareket etmez. Sağduyu ile vatandaşları kucalaklayacak bir tutum sergilemesi gerekir. Maalesef çok üzücü olaylar yaşanmıştır. Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum. Yanıbaşımızdaki ülkelerde şuursuz şiddetin nelere yol açtığı ortada.” dedi.

BAYRAK VE ATATÜRK ORTAK DEĞERİMİZ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bir başka soru üzerine “Bayrak ve Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin ortak değeridir. Bayrağa saygısı olmayanın bu ülkede yaşamaması gerekir. Atatürk’e ve Bayrağımıza saygı göstermeyenlerin bu ülkeden gitmesi gerekir. ” dedi.


İlgili yazılar

Mahmut Övür İfade Vermiş!

CHP’ye FETÖ ziyareti iftirasında bulunan Mahmut Övür’ü Gülen’i ziyaret etmesinin soruşturmaya girdiği ortaya çıktı. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, “Pensilvanya’da 4

Bu memleketin polisi, jandarması ordusu vardır!

Büyük  Devlet Adamı, Devrimci ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu  Atatürk  10 Kasım 1938 Perşembe günü saat 09.05′ te yaşama veda etti.

Seçim olacakmış gibi çalışın

MHP’nin örtülü desteği ile Meclis Başkanlığı’nı kazanan AKP, erken seçimin startını verdi. Bürokrasiye, “çalışmalarınızı 7 Haziran seçimleri öncesi gibi sürdürün”

Bir Cevap Yazın