Kılıçdaroğlu istifayı doğal karşıladı!

Kılıçdaroğlu istifayı doğal karşıladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan’ın  istifasını “Beklenen bir durumda hayırlı olsun” diye değerlendirdi. CHP’nin Antalya’daki toplantısı için havalimanı’na inen Kılıçdaroğlu, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal başta olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları, il yöneticileri ve çok sayıda partili karşıladı.

Havalimanında gazetecilerin Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan’ın istifasına ilişkin sorularına Kılıçdaroğlu, “Sağlık olsun arkadaşlar” diye karşılık verdi. İstifalarının devam edip etmeyeceğine yönelik sorulara, “Hadi bakalım” diye karşılık veren Kılıçdaroğlu, Tarhan’ın istifa mektubunu ise henüz okumadığını söyledi.
Karayoluyla CHP kampının toplandığı Serik İlçesi’ne bağlı Belek’te bulunan 5 yıldızlı Sirene Otel’e geçen Kemal Kılıçdaroğlu’na Tarhan’ın istifası burada da soruldu. Baykal’la birlikte otele giren ve kendisine ikram edilen limonatadan yudumlayan Kılıçdaroğlu, “Sağlık olsun. Normal, beklediğimiz bir şeydi” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün toplanan Milli Güvenlik Kurulu’nda ‘paralel yapıyla mücadelenin’ konuşulduğu ve Kırmızı Kitap’ta yer alacağına ilişkin bir başka soruya ise metni henüz görmediğini, metni gördükten sonra değerlendirmede bulunacağı karşılığını verdi.
Kılıçdaroğlu,, Danıştay ve Yargıtay’ın yapısına ilişkin yeni düzenlemeye yönelik görüşünü açıklarken de “Hükümetin zigzaglarından birisi. Bozdular düzeltmeye çalışıyorlar. Umarım düzeltirken daha fazla bozmazlar” diye konuştu.


İlgili yazılar

Kadınlar KADIN PARTİSİ kuruyor

Gezi Parkı eylemi ile ön plana çıkan ve  mevcut siyasi yapı ile ülke sorunlarının çözülemeyeceğine inanan kadınların oluşturduğu platform partileşme

Davutoğlu: IŞİD ve PKK’nın aynı anda harekete geçmesi tesadüf olmaz

Başbakan Ahmet Davutoğlu IŞİD ve PKK’ye yönelik olarak 13 ilde yapılan operasyonun “noktasal operasyonlar” olmadığını söyledi. Davutoğlu IŞİD’e yönelik operasyonun

Engin: Organ Bağışı Kampanyası Başlatalım

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, “Organ bağışı ile nakil bekleyen hastalarımızı, çocuklarımızı tekrar hayata bağlayabilir, onların ve ailelerinin geleceğe umutla

Bir Cevap Yazın