KILIÇDAROĞLU: TOPLUMA TEMİZ SİYASETİ ECEVİT ÖĞRETTİ

KILIÇDAROĞLU: TOPLUMA TEMİZ SİYASETİ ECEVİT ÖĞRETTİ

 

BULENT ECEVIT SIYASET OKULU

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Bülent Ecevit Siyaset Okulu’nu açtı. Açılışa Rahşan Ecevit de birlikte katıldı.

Emre Caner

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski genel başkan Bülent Ecevit’i unutmadı. Kılıçdaroğlu Bülent Ecevit’ın adını taşıyan “Siyaset Okulu ve Bülent Ecevit heykelini açılışını Rahşan Ecevit’le birlikte yaptı.

Eski genel merkez binasında hizmete giren okulun açılışında konuşan Kılıçdaroğlu’nu yoğun yağmura rağmen kalabalık bir kitle karşıladı.

Bülent Ecevit’in izinden gittiklerini belirten Kılıçdaroğlu “Onu halk Karaoğlan olarak bağrına bastı. Yeri geldi Kıbrıs Fatihi olarak seslendi. Yeri geldi bütün yoksul kitleler Bülent Ecevit’e sahip çıktılar. Çünkü o “Ne ezen, ne ezilen, insanca hakça bir düzen” diyen ilk liderdi.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Ecevit’in darbelere boyun eğmediğini ve onuruyla hapse girip, onuruyla hapisten

çıktığını ve halk lideri olduğunu belirterek “Halkçı Ecevit’ti o. Halkın gönlünde yer eden bir siyasal liderdi. Ecevit’in bir başka özelliği; Ecevit, sosyal demokrasiyi geniş kitlelere en güzel anlatan liderdi. Sosyal demokrasinin ne olduğunu, neden sosyal demokrasinin bu ülkeye gelmesi gerektiğini anlatan liderdi” diye konuştu.

Parti okuluna Ecevit’in isminin verilmesinin ayrı bir önemi daha olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Ecevit’in sadece bir siyasetçi değil, aynı zamanda önemli bir düşünür, şair, tarihçi ve hayatın her alanıyla ilgilenen önemli bir lider olduğunu dile getirdi.

Bülent Ecevit Siyaset Okulunun bulunduğu binan girişinde bir de Bülent Ecevit heykeli konuldu. Heykelin üstündeki örtüyü Rahşan Ecevit’le birlikte açan Kılıçdaroğlu, Bülent Ecevit’in değerlerinin yolunda gittiklerine dikkat çekerek, “Temiz siyasetin ne olduğunu Bülent Ecevit bu topluma öğretti. Mütevazı yaşamın ne olduğunu Bülent Ecevit bu topluma öğretti. Kendi malını kullanmanın ne kadar önemli olduğunu Bülent Ecevit bu topluma öğretti. Biz o değerlerden biraz koptuk. Ama Bülent Ecevit’in izinden giderek o değerleri yeniden yakalayacağız. Toplumu temiz kılmak, Türkiye’yi temiz kılmak, siyaseti temiz kılmak, Bülent Ecevit’in önderliğinde, onun manevi önderliğinde bizim yolumuz olacaktır. Herkesin buna inanmasını istiyorum. Temiz toplum, temiz siyaset bizim temel felsefemiz olacaktır.” diye konuştu

 


İlgili yazılar

Özkes :Hırsızlığı helal sayandan Müslüman olmaz

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, 2014 yılının 1400 yıllık İslam tarihinde kara bir leke olarak yerini aldığını ifade ettiği basın açıklamasında,  “Allah’ın

O şirketi hükumet koruyor

  MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, bazı maden şirketlerinin hükümet tarafından korunup kollandığını iddia etti. Manisa’nın Soma İlçesi’nde Soma Kömür İşletmeleri

CHP’li vekil maskeli toplantı yaptı

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Bursa’nın kötü havasına dikkat çekmek için Meclis’te maskeyle basın toplantısı düzenledi. Bursa’da hava kirliliğinin Dünya Sağlık

Bir Cevap Yazın