Kılıçdaroğlu’nu bakın ne ile suçladılar

Kılıçdaroğlu’nu bakın ne ile suçladılar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gezi Parkı eylemleri ile ilgili açılan soruşturmada “şüpheli” olduğu iddia edildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İşçi Partisi yöneticileri Hasan Basri Özbey ve Tugay Şen, Gezi eylemleriyle ilgili soruşturmada ‘çıkar amaçlı suç örgütü’ kurmakla suçlanıyor. Diğer şüpheliler Aydınlık yöneticileri, Adnan Keskin ve Memet Ali Alabora.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile dönemin İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey ve İP yöneticilerinden Tugay Şen’in Gezi Parkı eylemleri ile ilgili açılan soruşturmada “şüpheli” olduğu ortaya çıktı. Aydınlık’tan Can Özçelik’in ulaştığı soruşturma dosyasında Kemal Kılıçdaroğlu ve İP yöneticilerine, “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs ve bu suça yardım etmek, terör örgütü kurmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, suç işlemeye teşvik etmek, kamu malına zarar verenlere yardım etmek ve yaralama” suçlamaları yapılıyor.

ALABORA’YA DA SORUŞTURMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Adem Meral tarafından yürütülen soruşturmada ayrıca Aydınlık gazetesi yöneticileri ile CHP Milletvekili Adnan Keskin, tiyatrocu Memet Ali Alabora da “şüpheli” olarak yer alıyor.

Adem Çevik isimli kişinin 4 Haziran 2013 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı başvuruyla başlatılan soruşturmada Gezi eylemleriyle “adam öldürmek, yaralamak, darbe, korku, kaos yaratılmak” istendiği öne sürülüyor.

SORUŞTURMAYI YÜRÜTEN SAVCI TANIDIK!

Kılıçdaroğlu ve İP yöneticilerini “terör örgütü kurmak” iddiasıyla soruşturan savcı Adem Meral, Gezi Parkı eylemlerinde yer alan Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyeleri hakkında “darbe” suçlamasıyla iddianame hazırlamıştı.

İKİNCİ ‘ŞÜPHELİ’ OLAYI

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha önce de Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın şikâyeti üzerine savcı Mehmet Demir tarafından “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağrılmıştı. Olayın basına yansıması üzerine savcı Demir ifadeye çağırma işleminin “sehven” yapıldığını iddia etmişti.


İlgili yazılar

Erdoğan ailesi gırtlağına kadar yolsuzluk içinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Erdoğan’ın yolsuzluklarını örtmek için polislere operasyon yaptığını ve intikam aldığını söyledi. Nevşehir Avanos’ta halka seslenen

Bahçeli: Hiç bir MHP’li şiddetin içinde olmayacak

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli AKP Hükümeti’nin bölücü teröre sağladığı geniş imkan, göstermiş olduğu tavizkar tutum ve kolaylıklar

Koalisyonda ibre MHP’ye döndü!

Başkent kulislerinde bomba iddia: Erdoğan Davutoğlu’na CHP ile koalisyon görüşmelerini bitirme talimatı verdi. Başkent kulislerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan Davutoğlu’na CHP ile

Bir Cevap Yazın