KILIÇDAROĞLU’NUN ERDOĞAN’A YANITI

KILIÇDAROĞLU’NUN ERDOĞAN’A YANITI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu istifa edeceği haberlerini yalanladı.Kılıçdaroğlu “İstifa edecek birisi varsa bu ülkeyi soyan adamdır.Biz sonuna kadar mücadele edeceğiz” karşılığını verdi. Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Kılıçdaroğlu şöyle dedi:
Son bir kaç seçimdir seçimin galibi olan balkon konuşması yapar. Bütün tartışmalar geride kaldı diyerek kucaklayıcı bir dil kullanılırdı. Başbakan koltuğunda oturan zat dün seçimler belirli bir noktaya geldikten sonra yine balkon konuşması yaptı. Açıkça medyayı, sosyal grupları partileri tehdit etmeyle başladı. kimsin sen! Açıkça demokrasi tehdit ediliyor. Bir dikttatöre uygun üslupla Dünyayı Türkiye’yi dizayn ediyor demokrasinin kurumlarını tehdit ediyor. Biz demokrasiyi sen tehdit edesin diye kurmadık bu ülkede. Daha kötüsü muhalefeti dizayn etmeye çalışıyor. Her dediğini evet efendim diyen bir muhalefet istiyor. Muhalefete tahammül edemiyor.

Bizi dizayn edemezsin senin gücün yetmez buna. Hele hele CHP’ye senin gücün hiç yetmez.

Biz seçimlere girdik. Önce halkın büyük oranda katılımı bizim açımızdan mutluluk vericidir. Her oya saygımız var. Oy kullananların tamamını kutluyorum yürekten. Hiçbir ayrım yapmıyorum. Tek şey istedim sandığa giderken vicdanınızın sesini dinleyin dedim.

Balkon konuşmasının bir başka özelliği daha var. Sıra sıra dizilmişler. Adı yolsuzluğa hırsızlığa çıkan insanlarla siz halka umut verici bir konuşma yapamazsınız.  Balkon konuşmasında açıkça demokrasiye meydan okundu. Balkon konuşmasında helale de meydan okundu. Haramzadelerin iktidarı var. Dünyanın hiçbir ülkesinde diktatörler kazanmamıştır. Süreç göreceksiniz farklı bir şekilde yürüyecektir. Bu mesajlar önümüzdeki süreçcte daha fazla baskının uygulanacağını gösteriyor. Medyaya sivil toplum örgütlerine, siyasi partilere.

Ama ona bir diyecek sözüm var bu daha başlangıç. Sana boyun eğeceklere bakacaksan yanındakilere bak. İstifa etmesi gereken bu ülkeyi soyan adam. Biz sonuna kadar mücadele edeceğiz. Hiç kimse unutmasın bu daha başlangıç.  Tamam beklediğimiz oranda oy almadık bunu ben de biliyorum ama yukarıya doğru bir yükseliş var. Ağır ağır yükseliyoruz.  Son seçimde yine mağduru oynadı. Hem malı götürüyor hem mağdurum diyor. 31 Mart’tan sonra baskının arttığını hep birlikte göreceksiniz  Yine biz mağduru savunacağız, yine haklının yanında olacağız, yine demokrasiyi savunacağız.  Ankara dahil pek çok yerde itirazımızı yapacağız.

Cemaatle işbirliği tamamen AKP’nin uydurması. Ellerinde belge varsa çıkarsınlar. Hayatımda Başbakan koltuğunda oturan bir kişinin ilk kez bu kadar yalan söylediğini görüyorum.  Eksiğim olabilir ama görevimi yaptığıma inanıyorum.

CHP lideri seçim sonuçlarını MYK’da değerlendireceklerini  belirtirken, eksiğimizi saptayıp daha çok çalışacağız.” diye konuştu.


İlgili yazılar

İşte İhsanoğlu’nun sandığı

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun eşi Füsun İhsanoığlu ile birlikte oy kullandığı Sarıyer Yeniköy İlköğretim Okulu 1592 nolu sandıkta sayım yapıldı.

Oran: Ampul Patlamak Üzere

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı, CHP’li Umut Oran, “CHP’nin ulus devlet, üniter yapı konusunda değişmez tavrı dün olduğu gibi bugün de

O doktor kendisini savundu

Soma’da eylemciye tekme atan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’e 7 gün iş göremez raporu veren Dr. Şervan Gökhan, Türk Tabipleri Birliği’nin

Bir Cevap Yazın