Koç: Acınacak durumdasın Davutoğlu

Koç: Acınacak durumdasın Davutoğlu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç  Kılıçdaroğlu’na “komik” diye Başbakan Davutoğlu için “Kendisine yanıt verme zorunluluğu doğduğu için kamuoyundan özür diliyorum. Eli kanlı terör örgütleriyle gizli ilişkilere girerseniz Türkiye’yi felakete sürüklersiniz dedik. ben komik  değil acınacak haldesin” dişe yanıt verdi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Koç  “Kürt sorunu özünde bir demokratikleşememe sorunudur.  Davutoğlu’ndan olsa olsa hayalleriyle yaşayan bir başbakan karikatürü çıkar.  IŞİD tarafından Türkmenler katledilirken ağzınızı açabildiniz mi? Bir de üstüne yalan söylediniz. Türkmenlere yardım taşıyoruz diye TIR’larla eli kanlı terör örgütlerine silah taşıdınız. Şimdi neden kaçıyorsun Davutoğlu. O TIR’lar hayalet miydi. Hastanelerde tedavi ettiğini o ucube insanlar hayalet miydi? Bu felaketler Türkiye’ye ithal edilir, Türkiye bir terör odağı haline getirilir dediğimizde neredeydiniz.” dedi.

Uluslararası basında hükümetin terör örgütleri ile içli dışlı olduğuna ilişkin haberlerin sürekli yer aldığını ifade eden Koç şöyle devam etti:

“Kişi ne kadar çapsız olursa olsun bu durumunu bilecek kapasitede olmalıdır. Davutoğlu CHP’nin dünkü önerilerine komik demiş. Kendisi komik bile değil acınacak halde. 2 Emniyet müdürümüzün de aralarında olduğu 35 insanımızı kaybettik, Atatürk heyeklleri yıkılıyor, Türk bayrakları yakılıyor. Türk bayrağını yakan bir tek kişiyi kulağından tut getir sorumlusu budur de. Utanmıyor musunuz? Bu milletin canı yanıyor canı. 30 yıldır bütün yaşananlara rağmen kardeşliğini korumuş bu millet tedirginlik yaşıyor. Sokaklar kaynıyor. Bu nasıl yüzsüzlük nasıl aymazlık. ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nun aklına ve şeyine ihtiyacımız yok’ diyor. Aklına ihtiyacın yok anladık, şeyi ne? Bugün stratejik derinlik dediği yol kaosa götürmüştür Türkiye’yi. Selefi ve suflörü Erdoğan’dır. Vesayetle mücadele ettiklerini söylüyorlar, vesayetin eski modelini dayattılar. Hala Esad’la yatıp Esad’la kalkıyorlar. 40 kere söyledik Suriye’de yaşayan herkes demokratik laik bir sistem içinde Suriye’de yaşayabilmeli dedik. Hala Esad’la yatıp Esad’la kalkıyorlar. Dünkü CHP önerisini akılları sıra hedef saptırıyorlar. Güya IŞİD’e karşı gibi görünüp uluslararası platformda Suriye’ye yönelik bir harekatın önünü açmaya çalışıyorlar. Türkiye kan gölüne dönüyor. Onlar hala Esad’ı nasıl deviririz peşindeler. Çünki İhvan kardeşliğinden gelen politikaları var. Kendisi bütün bu coğrafyanın islami ve siyasi lideri olma peşinde. Türkiye’nin çimentosu gevşetiliyor.
Faiz lobisi bitti Kaos lobisi çıktı. “IŞİD öldürüyor ama işkence yapmıyor” diye eski başbakan yardımcısı tweet atıyor. Bu mantıkta kaç kişisiniz siz AKP içinde. Peki IŞİD işkence yapmıyorsa bu kafa kesenler kimler? Sizin destekledikleriniz mi sizin silah verdikleriniz mi? İnsanda biraz utanma sıkılma olur. İşin acı tarafı dünyanın en gelmiş geçmiş gaddar örgütlerinden birini aklama yoluna gidiyorlar. Sizce yangına kim benzini döküyor. Sokaklarda yaşanan bu karmaşa kaos kimin eseri. Yıllarca çözüm çözüm dediniz. Çözümün adresi Meclis dedik hayır gizli kapaklı çözeceğiz dediniz.


İlgili yazılar

Samanyolu Haber’in lisansı iptal edilecek mi?

Fuat Avni, Twitter’da yazdığı mesajda muhalif medyanın sesinin kısılmaya çalışılacağını bu nedenle, Twitter’ın da kapatılmak istendiğini ileri sürdü.Fuatavni Samanyolu Haber

AKP Doğu ve Güneydoğu’da silindi!

7 Haziran genel seçimlerinde Doğu ve Güney Doğu’da yüzde 50’lerden yüzde 35’lere düşen AKP’ye son erken seçim anketinden de kötü

O gazete ve televizyonlar batıyor

Polis zoruyla İpek Medya Grubu’na giren kayyumlar, hukuksuz şekilde el konulan gazete ve televizyonların marka değerini 10 günde yere serdi.

Bir Cevap Yazın