Koç: Haram ile iman bir arada olmaz

Koç: Haram ile iman bir arada olmaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, “Bu seçimde bir değişiklik olacak, yeni bir siyasi denge kurulacak. Bitti, kabullenin artık; size iktidar yok” diye konuştu.

CHP iktidarında da sosyal yardımların  aynen devam ettiğini anlatan  Koç, “AKP’liler bile bu tablodan memnun değil. Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı elinde mikrofon meydan meydan geziyor. Bence günde üç kere değil 12 kere konuşmalı! Ona göre herkes kötü. CHP, MHP, HDP, paralel, işadamı, gazeteci, avukat, hakim… herkes kötü. Bakın bu ülke kaç tane Cumhurbaşkanı gördü. Ama hiçbirisi bunun gibi yapmadı. Siz hiç meydan meydan gezen bir Cumhurbaşkanı gördünüz mü? Panik içinde oradan oraya koşturup duruyor. Çünkü korkuyor. İpler biraz gevşerse, ‘oğlumun kulağından tutacaklar’ diyor içinden. Bu tablodan herkesin rahatsız olması lazım.” dedi.

Koç  şöyle devam etti:

BAYRAK ASIP GİDİYORLAR, SOKAKTA CHP VE PROJELERİ VAR

Biliyorsunuz biz güçlü bir ekonomik programla yola çıktık. O şunu yapıyor, bunu şunu yapıyor bunlarla ilgili değiliz. Biz ne yapacağız onu söylüyoruz. Halkımız da bunu algıladı. Neredeyse 45 gündür sahadayız. Şehirde, ilçede, köyde, yaylada gördüğüm şu: AKP sokakta yok, sadece bayrak asıp gidiyorlar. Artık sokaklarda CHP ve onun projeleri var… Çarşıda, pazarda, kahvede, tarlada CHP’nin ekonomik vaatleri konuşuluyor.

GÖREVİMİZ SİZE BASKI YAPAN ELİ KIRMAKTIR

Biliyorum buralara gelip size baskı uyguluyorlar. ‘Yolunuzu yapmam, suyunuzu getirmem, konağınızı bitirmem’ diyorlar. Ankara’daki belediye yönetimi, arkasında merkezi hükümetin gücüyle esip savuruyor. Hele merkezi hükümetin gücü gidince bakalım ne yapacak, 20 yıldır harcadığı kaynağın hesabını nasıl verecek… Bizim görevimiz size baskı yapan o eli kırmaktır.

Aldıkları talimat da ‘hayvancılık bitecek, çiftçilik bitecek’. Ama bu baskıya kesinlikle boyun eğmemek lazım. Asıl tehlike bunu yaptığınızda başlar. Bunun cellada ip vermekten farkı olmaz. Cellada ip verirseniz ne yapar, hepiniz biliyorsunuz.

KAVGA ÜZERİNDEN SİYASET YOK

Bu seçim kampanyasına çok iyi hazırlandık. Karşınıza dersimizi çalışarak geldik. Siyaseti kavga üzerinden yapmıyoruz. Kuru kuru eleştirmiyoruz. Bizim tercihimiz halkın sorunlarını tespit etmek ve CHP bu sorunlara kendi çözüm önerilerimizi anlatmak. Tam 13 yıldır iktidardalar. Seçime ise şunun şurasında 13 gün kaldı. Hiçbir siyasi tablo ilanihaye aynı şekilde gitmez. Gördüğümüz tablo şu: Bunlar gidici, bu çok açık, çok net görülüyor. Bunlara iktidar yok artık.

“KARAMAL” DESTEĞİ AYNEN SÜRECEK

Köy yerinde uygulanan baskının daha ağır olduğunu biliyoruz. Ama Kemal Bey’in sözü var. Sosyal yardımlarınız aynen devam edecek hem de iki katına çıkacak. Kemal Bey, ‘hep siz yediniz, artık millete vereceğim’ diyor. Buralarda yetiştirdiğinize karşılık aldığınız Karamal Desteği de aynen devam edecek. Kimse kaygılanmasın. Zaten yardımı dünya bankası veriyor, niye veriyor hayvancılık ölmesin diye. Bunlar da çıkıp, ‘ben veriyorum’ diye ortalıkta geziyor.

HARAM VE İMAN BİR ARADA OLAMAZ

Göstermelik Başbakan yetmeyince bir de baktık ki, onun abisi, Cumhurbaşkanı elinde Kuran meydan meydan geziyor. Peki niye geziyorsun; hani tüm partilere eşit mesafedeydin? ‘Ya siz de çok eşeliyorsunuz bazı şeyleri, haramın ucu benim çocuklarıma ulaşacak.’ Demek korkun bu. Haramla iman aynı yerde olmaz.. . Haram, iman ve Müslümanlık bir arada olmaz, olamaz.

 

 


İlgili yazılar

O Öğretmenler Yönetici Oldu Taciz Arttı

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir son günlerde okullarda artan taciz ve tezavüz olaylarının artması üzerine  çok konuşulacak bir iddia

Kılıçdaroğlu : Yaşanan bir darbe sürecidir

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Zaman ve Samanyolu yayın grubu ile, basına, sanatçıya, dizi oyuncularına bu sabah yapılan operasyonu, “Yaşanan bir darbe

İç güvenliğe cephane desteği

Polisin isyan bastırmada kullandığı çukur uçlu mermilerden milyonlarcasını taşıyan kargo Türkiye yolunda. Sendika.org ABD-İzlanda-Hamburg-Frankfurt-Ankara rotasında seyreden ve henüz Ankara’ya varmamış

Bir Cevap Yazın