Komplo tertibi talimatını kim verdi?

Komplo tertibi talimatını kim verdi?

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan’ın kendisine yönelik  olarak “Sayın Baykal da kaset komplosuyla ilgili konuşacaktır herhalde”  sözlerine yanıt verdi. Baykal yaptığı açıklamada “Sayın Başbakan, bir süredir ısrarla kaset komplosu konusunda benim bir açıklama yapmamı ve komployu yapanların “onlar” olduğunu benim de söylememi istiyor. Ne yazık ki 4 yıldır, bu komplonun aydınlatılması sağlanamamıştır. Bu görev öncelikle Sayın Başbakanındır” dedi.

Baykal’ın açıklaması şöyle:

Sorun, komplo tertibini kimlerin uyguladığından ibaret değildir. Onlara komplo tertiplenmesi talimatını kimler vermiştir? Devletin en hassas kurumları en yukarı düzeyden talimat alarak bu olayın içinde yer almışlar mıdır? Düzenlenen komplonun yayınlanması talimatını kim vermiştir? Yayınlayanlara bu talimatı hangi devlet kurum yetkilisi vermiştir? Bu komplonun, yayınlanmasından sonra bu aşağılık tezgâhın siyasi istismarını kimler miting meydanlarında yapmıştır? Yarın, en yukarı siyasi düzeyden en hassas kurum yetkilisine talimat verildiğini ortaya koyan dinlemeler, görüntüler ortaya çıkarsa ne olacaktır? Sayın Başbakan bu konunun önemini kavramış gözüküyor. O nedenle ısrarla kendi tezini herkese dayatmaya çalışıyor. Ama benim siyasi deneyimlerim, yaşadıklarım, gördüklerim, gerçeğin, gerçeğin tümünün dışında hiçbir şeyin beni ikna etmesine izin vermiyor.”


İlgili yazılar

Ağrı’daki çatışma kontrollü gerginlik mi?

Twitter fenomeni Fuat Avni, operasyonun Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ve MİT Eski Müsteşarı Hakan Fidan tarafından kontrollü olarak çıkarıldığını

İstanbul’da Okmeydanı Cemevi’nde bir yakının cenazesindeyken nereden geldiği belli olmayan kurşunla yaşamını yitiren Uğur Kurt, Sivas’ın Hafik ilçesi Üzeyir Köyü’nde toprağa verildi.

Et fiyatlarında tavan fiyat uygulaması başladı!

Hükümet ”serbest piyasa ekonomisi” gerekçesiyle müdahale etmediği piyasaya müdahale etmek zorunda kaldı. Yabancı oyuncuların hakim olduğu gıda piyasasında et fiyatları

Bir Cevap Yazın