KONUŞTUKÇA BATIYOR

KONUŞTUKÇA BATIYOR

Başbakan Erdoğan Sadullah Ergin ile arasında geçen ses kayıtlarıyla ilgili olarak “Dün adalet bakanımla ilgili konuşmalarım yayınlandı. O kadar kirli işler yapıyorlarki benim bakanıma “yakından takip et” dememden daha doğal ne olabilir ki? Ses kayıtları üzerinde montaj yapılmış, dublaj yapılmış, kurgu yapılmış, hayali senaryolar üretilmiştir.Şu ana kadar sadece bir kaç dosya üzerindeki dinlemeler çıkartıldı. Selam örgütü diye adlandırılan bir örgüt tarafından 3 bine yakın kişinin dinlemesi yapılmıştır” dedi.

Medyanın özgür olduğunu ve her şeyi yazdığını belirten Erdoğan “İngiltere’de haber yapmak adına telefon dinlediler. Bundan dolayı 50 gazeteci tutuklandı ve bazıları mahkum oldu. Hiç kimse gazeteciler tutuklandı demedi. Bizim yaşadığımıza bakın bir de bunlara bakın. Bazı internet siteleri hukuksuz olarak tapeleri, dinlemeleri yayınlıyorlar. Bunlar yasal değildir. Türkiye’de kurallar ihlal edilmiştir. Hiçbir başbakanını dinleyemezsiniz. Cumhurbaşkanını dineleyemezsiniz. Savcı mahrem konuşmaları dinlemiştir. Bu savcılar anayasayı ihlal etmiştir” diye konuştu.

Selam adlı bir örgüt uydurulduğunu ve 3 yıl boyunca binlerce kişinin dinlendiğini ifade eden Erdoğan “Ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı dinlenmiş.
Putin ile konuştum. Dünkü konuşmayı da bu adamlar geçmişte keyfice dinlenmiş. Enerji bakanımız çok mahrem konuşmalar yapıyor. Enerji bakanımızın konuşmaları, pazarlıklarının sızması Türkiye’ye maliyeti ne olur biliyor musunuz? Bazı ihaleler iptal ediliyor. İhale dışı kalan yöneticilerle ben görüşme yaparım. Ülkeye menfaati 200 milyon dolar. Bu paralel yapı böyle ihanetin içinde. İnternete düzenleme getireceğiz dediğimiz de hükümet interneti kısıtlayacak. diyorlar. Özgürlükler anayasayı ihlal edemez. Özgürlük hiç kimseye birilerini dinleme yetkisi vermez. Bu dinlemeleri servis etmek gayri ahlakidir. Dünyada hiçbir din iki kişi arasındaki konuşmayı üçüncü kişilerin bilmesin. Görüntüler de var. Aile maheremiyetini bile görüntülediler. Ahlaksız işlere imza atıyorlar. Ben böyle bir interneti kabul etmiyorum. Bu paralel yapının mensupları bu kadar ahlaksız. Kriptolu telefonları üretenler tarafından dinlemişler bunları kopyalayıp ele geçirdiler”.dedi.

MALUM GAZETE

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile konuşmasının yayınlanmasına da tepki gösteren Erdoğan şöyle konuştu:
“Dün bir tane daha yayımladılar, Adalet Bakanımla benim görüşmem, bugün malum gazete yayınlamış, çünkü kendileriyle ilgili. Dönen dolapları tabii biz biliyoruz. Benim Adalet Bakanıma ‘Bunu yakından takip et’ dememden daha dogal, daha tabii ne olur. Bana ilgili kuruluşumun verdiği bilgiler, SPK’nın verdiği bilgiler çok çok tehlikeli bilgiler ve paralel yapı veya paralel yapının dışında yapılar, bu kirli ilişkiler, ister istemez ‘Burayı yakından takip et’ dememi gerektiriyor. Bunu ben ülkem için milletim için istiyorum”.


İlgili yazılar

Arınç’ın yeni yetmelere eyvallahı yok!

Yalçın Akdoğan borç dedi, Arınç cevap verdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kabineye yeni giren Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a Bursa’dan yanıt

Ali İsmail Korkmaz davası ertelendi!

Ali İsmail Korkmaz davasının 4. duruşması Kayseri’de yapıldı. Duruşmada Adli Tıp’ın yeni raporu ve Tübitak’ın netleştirdiği kamera kayıtları izlendi. Sanık

Tarihi ayaklarının altına aldı

Asırlar öncesinden bugüne kalan 3 yeni mozaik Zeugma Antik Kenti’ndeki kazılarda gün yüzüne çıktı. Zeugma Antik Kenti, Roma İmparatorluğu’nun doğu

Bir Cevap Yazın