Mansur Yavaş Fethi Yaşar’ı kutladı

Mansur Yavaş Fethi Yaşar’ı kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ve CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, oyların yüzde 50,9’unu alarak rakiplerine açık ara fark atan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı tebrik için makamında ziyaret etti.

Yerel seçimlerden gösterdiği üstün başarıdan dolayı Yaşar’ı tebrik eden Yavaş ve Kuşoğlu, başkentteki tartışmalı yerel seçimin Anayasa Mahkemesi’ne taşındığını söyleyerek, zor bir süreçten geçtiklerini belirtti.

Yenimahalle’de oylar netmn

Yaşar’ı çalışmalarında takdir ettiklerini dile getiren Yavaş ve Kuşoğlu, seçim sürecinde yaşanılan sıkıntılar ile ilgili sohbet etti.

Bütünşehir Yasası ile Yenimahalle’den 13 mahallenin koparılmasına rağmen Yenimahalle halkının kendisine hizmet edenlere karşı kadirşinas bir tutum sergilediğini dile getiren Yaşar, “Keşke Çayyolu’nu kaybetmiş olmasaydık. Ama buna rağmen bütün mahallelerimizden fazlasıyla oy aldık. İftiralarla seçim kazanmak isteyenlere en güzel cevabı halkımız sandıkta veriyor. Ama son zamanlarda yaşanılan olaylar maalesef çok üzücü. Yenimahalle bölgemizde sandıklarımızı yeterince koruduk. Ne hakkımızdan fazla bir oy aldık, ne bir tane eksik. Ben, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için sizin adınıza umutluyum” dedi.

Söz, Anayasa Mahkemesi’nde

“Ankaralıların iradesinin sonuca doğru yansıması artık Anayasa Mahkemesi’nin elinde” diyerek YSK’dan gelen red talebinin üzerine Anayasa Mahkemesi’nde hakkını aramaya devam edeceklerini belirten Yavaş,  “Biz sonuna kadar hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Bireysel başvuru hakkımı kullanarak Anayasa Mahkemesi’ne de başvurumu yaptım ve hiç ümitsiz değilim. Çünkü hukukun üstünlüğüne inanıyor ve güveniyorum. Ankaralı hemşerilerimin oylarına sahip çıkmaya devam edeceğim” dedi.


İlgili yazılar

HDP Davutoğlu’nun çelişkisini paylaştı

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan’dan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “bu ne lahana, bu ne perhiz “göndermesi. HDP’li Pervin Buldan,  Başbakan Davutoğlu’na

Antalyalılar feryat ediyor!

Sınırımızı ihlal eden Rus uçağının düşürülmesiyle  Türkiye ve Rusya arasında başlayan gerilimden en fazla, Antalyalı çiftçiler ve turizmciler etkilendi. CHP

Çanakkale Türküsü’nü üstadı böyle yorumladı (video)

Çanakkale kara savaşlarının 100 yıldönümü yurt dışından gelen yabancı devlet adamlarının da katılımıyla anıldı. Anma nedeniyle TRT kurumlarında Çanakkale Türküsü

Bir Cevap Yazın