Metiner: Biz gladyatör değiliz…

Metiner: Biz gladyatör değiliz…

AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan kavgaya ilişkin ortamın zaman zaman gerginleşebildiğini ifade ederek, “Ama burası gladyatörlerin çarpıştığı arena değil, bizler de sokaklardan adamlar değiliz” dedi.
Hangi nedenle olursa olsun kavganın, şiddetin tasvip edilemeyeceğini belirten Metiner, bu olayın ülkeye kötü örnek oluşturduğunu belirterek, ülkenin sorunlarını vuruşarak, çatışarak değil, müzakere ederek, tartışarak çözmek için Meclis’in bulunduğunun altını çizdi.
Herkesi sağduyuya davet eden Metiner, “Genel Kurul ortamı zaman zaman gerginleşebiliyor ama burası gladyatörlerin çarpıştığı arena değil, bizler de sokaklardan adamlar değiliz. Başkalarına, sorunları çözerken demokratik diyaloğu tavsiye ederken kendimizin yumrukları konuşturmamız kabul edilemez. Gün; kimin haklı, haksız olduğunu tartışma, birbirimizi suçlama günü değildir. Her türlü eleştirilere sonuna kadar açık olalım ama lütfen hiçbirimiz diğerine hakaret yağdırmayalım. Yapılan işlemin sahtekarlık olduğunu söylerseniz doğru tespit olabilir ama bütün grubu sahtekarlar diye suçlarsanız ağır tahrik olur.”  diye konuştu.

 


İlgili yazılar

Oluç: Ülkeyi hükümetsiz bırakmayız

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, koalisyon pazarlıkları sırasında sorumlu bir siyaset izleyeceklerini, Türkiye’nin hükümetsiz kalmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

AKP’lilerin Görüşmediği PKK’lı Kalmamış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CNN Türk’te katıldığı Tarafsız Bölge programında söylediği “Cezaevlerinde PKK’lıları da, DHKP-C’lileri de, İslamcı grupları da

Çalışanlara kötü haber

İş Kanunu’nun gece çalışmalarını 7.5 saat ile sınırlayan hükmü değiştirilecek. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Bir Cevap Yazın