MHP OY ORANINA BAKILARAK ANLAŞILAMAZ

MHP OY ORANINA BAKILARAK ANLAŞILAMAZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin yalnızca oy oranlarına, yüzde hesaplara bakılarak anlaşılamayacağını belirterek, “MHP Türk milletinin özeti ve son ümididir” dedi.
Bahçeli, ölümünün 17. yıl dönümünde Alparslan Türkeş’i anıt mezarı başında andı. Türkeş’in mezarına karanfiller bırakarak, su döken Bahçeli, burada yaptığı konuşmada Türk milliyetçiliğinin fikir sahasında kalmayıp siyaset sahnesine inişinin, sosyal ve ekonomik sorunlara cevaplar üretmesinin Türkeş’in öncülüğünde gerçekleştiğini ifade etti. Bahçeli, “Ne mutlu bizlere ki 8-9 Şubat 1969 tarihinde dikilen filiz bugün 45 yaşını dolduran bir çınar olmuştur” dedi.

“MHP TÜRK MİLLETİNİN ÖZETİ VE SON ÜMİDİDİR”

MHP’nin yalnızca oy oranlarına, yüzde hesaplara bakılarak anlaşılamayacağını, Türkiye haritasının değişik renklere boyanmasıyla tanımlanamayacağını savunan Bahçeli şöyle devam etti:
Sahip olduğumuz potansiyelimiz, ilke ve ülkülerimiz birilerinin idrak edemeyeceği kadar derin, kuvvetli ve engindir. MHP Türk milletinin özeti ve son ümididir. Herkes bilmelidir ki, Milliyetçi Hareket Partisi yerinde saymamıştır. Olanla yetinmemiş, anıları konuşarak, geçmişe takılarak, mirastan yiyerek zamanın bir noktasında durmamıştır. İstikralı büyüme, dengeli gelişme, tutarlı ve emin politikalarla Türkiye’nin ve Türk milletinin parlayan yıldızı olmayı 45 senelik tecrübe ve birikimiyle hak etmiştir. Dinamik, donanımlı, inançlı, ahlaklı Milliyetçi-Ülkücü kadrolar bugün ülke yönetimine tam olarak hazırdır.”
Türk milletinin tarihsel devamlılığında pay ve katkısı olan kutlu isimlerin her zaman duyarlı davranmayı bildiklerini, ikbalin değil istikbalin peşinden koştuklarını belirten Bahçeli, “Onlar kutuplaşma ve kavgayı kenara çekmiş, kaynaşma ve kucaklaşmayı üstün tutmuşlardır. Bundan sonra da Milliyetçi-ülkücü hareket, millet hizmetini artan bir şevkle, inanmışlıkla ve coşkuyla sürdürecektir. Tarihte çok daha kötü durumlara düşmüş olan büyük milletimiz için dün olduğu gibi bugün de çare ve çıkış yönü bellidir. O da; milliyetçiliktir ve 45 yıllık milli hafızayla milletinin son ümidi olan MHP’dir” dedi.


İlgili yazılar

Erdoğan gerilim siyasetini sürdürecek

Kamuoyu araştırma şirketi KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Recep Tayyip Erdoğan’ın Çankaya günlerinde de gerilimi sürdürmekten yana tavır sergileyeceğini söyledi.

Tüketicilere müjdeli haber

Dün yayımlanan abonelik sözleşmelerine yönelik yönetmeliğe göre taahhütlü aboneliklerde artık ‘ceza’ olmayacak. İnternet, dijital yayın ve telefon hizmetlerinde taahhütlü aboneliklerde

Özel: Bakanlar Kurulu kararıyla madenlerde ölüm serbest!

Kömür madenlerinde kullanılan patlamayı önleyici sistemlerin, uluslararası standartlara uygun hale getirilme süresi uzatıldı. CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür

Bir Cevap Yazın