Müdür’den yuh dedirtecek konuşma!

Müdür’den yuh dedirtecek konuşma!

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, ‘komünist ve ateist öğretmenlerin defterini düreceğini’ söylediğini iddia ettiği İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın açığa alınıp alınmayacağını sordu.

Moroğlu’nun, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği önergeye göre, 22 Ağustos 2014 tarihinde Konak Hasan Sağlam Öğretmenevi’nde imam hatip ortaokul ve lise müdürleriyle yapılan toplantıda konuşan Bardakçı, “İmam hatip liseleri ile ortaokulları ahlakın ve dinin simgesidir. Biz İzmir’de insanlara imam hatip kültürünü yerleştirememişiz” dedi.

‘Okullarınızda bazı ateist, komünist öğretmenler var’

İzmir’e şimdi açılan imam hatip liselerinin meyvesinin 15 yıl sonra alınacağını belirten Bardakçı şunları söyledi: “Okullarınızda bazı ateist, komünist öğretmenler var, çocukları bunlara teslim ederseniz onlar emek harcamazlar, Darwin teorisini anlatırlar. Derslere komünistler giriyor, çocukların beynini yıkıyorlar. Dinimiz yerlerde sürünüyor.”

‘Ateist ve komünistlere defol git buradan deyin, defterlerini dürün’

İzmir’de herkesin birbirine şirin görünmeye çalıştığını kimsenin riske girmediği savunarak, öğretmenlerden riske göze almalarını isteyen Bardakçı, “Ateist ve komünistlere defol git buradan deyin, defterlerini dürün. Okullarınızda böyle yapanlar varsa, odanıza çekin kollarınızı sıvayın, baktınız olmadı önce siz sonra ben ifadesini alacağım” diye konuştu.

‘Konya’da imam hatip açılmasına bu kadar gönül vermezdim’

Gerekirse ‘ateist ve komünist’ öğretmenlerin resen tayinlerini çıkartacağını belirten Kılıç şöyle devam etti: “Ben Konyalı’yım. Konya’da imam hatip açılmasına bu kadar gönül vermezdim. Ama İzmir’de bu şart, dürüstlük namusluluk imam hatiplerde var. Dinimizi, Hz Muhammed’in güzelliklerini burada tanıyacaklar.”

‘İzmirlilerin aklı uyuşmuş, dumura uğramış’

“Benden bina isteyin, donanım isteyin hiç sorun değil, temin ederiz ama okulların içini boş bırakmayın” diyen Kılıç, İzmir’de kanaat önderi sorunu olduğunu, İzmirlilerin aklının uyuştuğunu, dumura uğradığını savundu.

Moroğlu, Milli eğitim Bakanı Avcı’nın  yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde  “İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı 20.08.2014 tarihinde Konak Hasan Sağlam Öğretmenevi’nde imam hatip ortaokulu ve liselerin müdürleri ile yaptığı bu toplantı bilginiz dahilinde mi gerçekleştirilmiştir?  İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın eğitimcilere ve İzmirlilere yönelik kullandığı yakışıksız, çağ dışı, aşağılayıcı ve bölücü dili tasvip ediyor musunuz?  diye sordu.


İlgili yazılar

Rus savaş uçağı düşürüldü!

Türkiye’nin Suriye sınırında Rus savaş uçağı düşürüldü. Pilotlar paraşütle atlayarak kurtuldu. Türk askeri kaynaklar, sınır ihlali yapan uçağın düşürüldüğünü duyurdu. Uçak Türkiye

PKK’nın gelir kaynağı sahte sigara ve içki

PKK’lıların Kuzey Irak’tan getirdiği sahte ve kaçak sigara ve tütün satışı engellenemiyor. Doğu ve Güneydoğu’da yıllardır satılan ve PKK’nın en

BAŞBAKAN YARDIMCISINA DAVA

Fethullah Gülen, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’e 50 bin TL’lik tazminat davası açtı. Fethullah Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak tarafından Ankara Asliye Hukuk

Bir Cevap Yazın