O savcı ile 11 milyon olarak hesaplaşacağız

O savcı ile 11 milyon olarak hesaplaşacağız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, bugün bir gazetede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında  ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak’ suçlamasıyla  fezleke hazırlayan savcıyla hesaplaşacaklarını açıkladı.

Partisinin İstanbul İl Binasında partililerle bayramlaşan Tanrıkulu, “Eğer Türkiye’de kent hakkına, ifade özgürlüğüne, çevre, örgütlenme ve yaşam hakkına sahip çıkmak örgüt üyeliği suçuysa o zaman CHP’nin her üyesi, 11 milyon seçmeni bu suçu işlemiştir. Ve 11 milyon üyesiyle de genel başkanıyla da CHP, bu örgütün üyesidir” dedi.

Sezgin Tanrıkulu, bugün bir gazetede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gezi eylemleriyle ilgili soruşturmada ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak’ suçlamasıyla şüpheliler arasında yer aldığı şeklinde çıkan haber üzerine açıklamalarda bulundu. Haberi okuduğunu söyleyen Tanrıkulu, “Soruşturmayı başlatan savcının aynı zamanda Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’nın iddianamesini yazan savcı olduğu anlaşılıyor” diye konuştu.

CHP Genel Başkan yardımcısı Tanrıkulu  “Benim bu savcıya tavsiyem sadece genel başkanımıza değil bütün örgütümüze, 1 milyon üyemize, 11 milyon seçmenimize de bu davayı açmasıdır. O savcı ile her yerde hesaplaşmaya hazırız. Bu anlayış Türkiye’de hukuk devletine 17 ve 25 Aralık’ta darbe yaptı. Şimdi de siyasi partilere, siyasi partilerin demokrasisine ve demokrasiye sahip çıkan liderlerlere darbe yapma düşüncesindedirler. Biz buna her koşulda karşı çıkacağız ve hesaplaşacağız. O savcı ile her koşulda ve ortamda hesaplaşacağız” ifadesini kullandı.

 


İlgili yazılar

MHP: Adayımız AKP’yi şoke etti

MHP Genel Sekreteri  İsmet Büyükataman, “Çatı Aday”ın AKP’nin korkulu rüyası olduğunu söyledi. Büyükataman yaptığı yazılı açıklamada  “Cumhurbaşkanı adayımızın bir yerlerden

Sınır ilçelerindeki kaymakamlar tehdit altında

Suriye ve Irak’ın bir bölümünü İşgal altında tutan dinci terör örgütü IŞİD’in, sınıra yakın ilçelerdeki kaymakamları tehdit ettiği öne sürüldü.

Ekonomik Sosyal Konsey de değişiyor

AKP iktidarı döneminde neredeyse hiç toplanmayan Ekonomik ve Sosyal Konsey’in yapısını değiştiren tasarı Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Tasarıyla, ilgili kanun yürürlükten

Bir Cevap Yazın